W siłowni Klubu Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Klubu w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi. Konkurencja odbyła się zarówno w kategorii open zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn i polegała na wyciskaniu sztangi na ławeczce o ciężarze równym połowie masy swojego ciała. Zwycięzcą konkurencji zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn została osoba , która w ciągu pięciu minut wykonała jak najwięcej powtórzeń.

Wśród kobiet bezkonkurencyjną okazała się Katarzyna Kaniak z Gliwic, która sztangę ważącą 25 kg wycisnęła aż 100 razy. No co dzień pani Kasia jest sędziną zarówno w kulturystyce i trójboju siłowym a także kilkakrotną mistrzynią Polski i rekordzistką ale w wyciskaniu na maksymalny ciężar.  Następne miejsca zajęły nasze panie trenujące na co dzień w Centrum Formy Magdalena Czerw uprawiająca przede wszystkim lekką atletykę oraz Aneta Szot. Magda zajęła drugie miejsce z wynikiem 53 powtórzeń a Aneta trzecie wykonując o 2 powtórzenia mniej od Magdy.  Obecnie obie zawodniczki przygotowują się do startu w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata, które odbędą się w dniu 10 stycznia podczas III Otwartych Mistrzostw Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym w Rudzie Śląskiej.

IMG_2218_0012

IMG_2236_0030

W konkurencji mężczyzn niespodziewanie pierwsze miejsce zajął Rafał Taraszkowski z Dąbrowy Górniczej, ale czasowo przebywający w Mönchengladbach/Niemcy. Na co dzień Rafał zajmuje się crossfitem a jego pasją jest fitness. Rafał zaskoczył wszystkich uczestników zawodów wyciskając  połowę swojej masy ciała, czyli 30 kg  aż 235 razy wykorzystując limit 5 minut.  Rezultat jaki osiągnął Rafał jest najlepszym wynikiem jaki uzyskano dotychczas  w Polsce w czasie 5 minut. Jest to rezultat lepszy od wyniku Jacka Brodziaka z Rybnika, który podczas Polskiej Ligi Wyciskania Wielokrotnego ActivLab 6 października 2013r. wykonał 217 powtórzeń w czasie 5 minut.

IMG_2281_0075

Drugie miejsce w udziale zajął Grzegorz Dyrcz z Tych wykonując 180 powtórzeń z ciężarem 45 kg i na trzecim miejscu Piotr Kandefer z Krakowa, który sztangę o wadze 40 kg wycisnął 155 razy. W uroczystej dekoracji udział wzięli min. Łukasz Dybich  Vice-prezes klubu CF, który przygotował dla zawodniczek i zawodników nagrody za trzy pierwsze miejsca suplementy firmy Weider oraz Szymon Łada i Przemysław Owczarek nasi mistrzowie kulturystyki, którzy wylosowali dwóch uczestników z którymi przeprowadzą trening personalny. Pozostałymi fundatorami nagród rozlosowanymi pośród uczestników była F.H TYTAN z Chorzowa oraz SupleShop.pl.

IMG_2322_0116

Beztytulu

Puchary dla najlepszej zawodniczki, zawodnika oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz nagrody rzeczowe ufundował prowadzący zawody Grzegorz Leski.

IMG_2245_0039

Zdjęcia: Miłosz Boruszewski

 

Komentarze: