II Otwarty Puchar Dolnego Śląska

W Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Strzegomia – 13.11.2010 r.

W dniu 13.11.2010 r. na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegom odbył się II Otwarty Puchar Dolnego Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Strzegomia. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Start” Strzegom, a współorganizatorami: Urząd Miejski w Strzegomiu, Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Świdnicki.

W uroczystym otwarciu II Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska uczestniczyli między innymi burmistrz Strzegomia pan Lech Markiewicz, sekretarz gminy Strzegom pani Sabina Cebula oraz główny organizator zawodów Prezes Klubu Sportowego Start Strzegom Marek Rydwański.

Zawodnicy byli sklasyfikowani według punktacji Wilks’a, gdzie uzyskany wynik w kg zostaje pomnożony przez współczynnik wagowy odpowiadający wadze danego zawodnika i w ten sposób otrzymujemy ilość zdobytych punktów. Na zawodach uzyskano kilka bardzo dobre wyniki przewyższających Rekordy Polski, ale nie będą one zaliczone ponieważ Rekordy Polski można poprawiać tylko na Mistrzostwach Polski.

Panie rywalizowały w dwóch kategoriach wagowych do 56 kg oraz powyżej 56 kg. Najlepszą zawodniczką do 56 kg została zawodniczka Relaxu Kamienna Góra aktualna Mistrzyni Polski do lat 16 i 18 Anna Hypś z wynikiem 53 kg uzyskując 80,325 pkt. Natomiast kategorię powyżej 56 kg wygrała reprezentantka Tęczy-Społem Kielce Anna Bałajzy brązowa medalistka Mistrzostw Europy seniorek i zdobywczyni Pucharu Polski, także z wynikiem lepszym od Rekordu Polski seniorek w kategorii wagowej 90 kg zaliczając w trzecim podejściu 161 kg. Ania zwyciężyła także w kategorii open kobiet uzyskując w punktacji Wilks’a 139,9734 pkt. otrzymując za zwycięstwo wspaniały puchar wręczony przez Burmistrza Strzegomia.

Kategorię niepełnosprawnych wygrał srebrny medalista Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych Zbigniew Micheń Start Wrocław , który przy wadze ciała 75 kg zaliczył w trzecim podejściu 140 kg co dało zawodnikowi 99,764 pkt.

Juniorzy do lat 18 rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych do 67,5 kg, gdzie zwyciężył zawodnik GZ LZS Olszanka Marcin Jakubowski 90 kg i 69,804 pkt oraz w kategorii powyżej 67,5 kg, którą wygrał brat Marcina aktualny Mistrz i Rekordzista Polski juniorów do lat 18 także reprezentant Olszanki Michał Jakubowski z wynikiem 191 kg o 0,5 kg lepszym od Rekordu Polski do lat 18 w kategorii do 90 kg. Jakub uzyskał według punktacji Wilks’a 122,4883 pkt.

Rywalizacja juniorów do lat 23 odbywała się także w dwóch kategoriach wagowych do 67,5 w której zwyciężył Bartłomiej Polecki z TKKF Śródmieście Legnica z rezultatem 150 kg i 128,13 pkt. oraz powyżej 67,5 kg gdzie zwycięzcą został Marcin Zwoliński reprezentujący barwy klubu sportowego Teamu Wrocław z bardzo dobrym wynikiem 210 kg co dało zawodnikowi 135,891 pkt.

W seniorach rywalizowano w czterech podgrupach łączonych kategorii wagowych. W pierwszej podgrupie (56-60 kg) najlepszym zawodnikiem okazał się brązowy medalista Mistrzostw Europy w Wyciskaniu i zdobywca Pucharu Polski Sławomir Śledź z wynikiem 155 kg co w przeliczeniu na Wilks’a dało zawodnikowi 142,352 pkt.

W drugiej podgrupie wagowej (67,5-75 kg) zwyciężył Janusz Poprawski z Hutnika Pieńsk z rezultatem 167,5 kg i 119,3605 pkt.

Piotr Pawyza Team Wrocław okazał się najlepszym zawodnikiem trzeciej podgrupy wagowej (82,5-90 kg) zwyciężając z bardzo dobrym wynikiem 230 kg co dało zawodnikowi
148,925 pkt. i zwycięstwo także w kategorii open mężczyzn za co otrzymał wspaniały puchar. Piotr otrzymał także Puchar ufundowany przez Burmistrza Strzegomia za największy wyciśnięty ciężar podczas II Otwartego Pucharu Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc.

Ostatnią podgrupę wagową (100-110 kg) wygrał także reprezentant Teamu Wrocław Michał Nowaliński z rezultatem 190 kg uzyskując 118,848pkt.

Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i przebiegały w miłej, sympatycznej oraz sportowej atmosferze.

Autor: Grzegorz Leski

Anna Bałajzy Tęcza-Społem Kielce zwycięzczyni kategorii wagowej plus 56 kg oraz open

Hypś Anna Relax Kamienna Góra zwyciężczyni kategorii kobiet do 56 kg.

Jakubowski Michał z Olszanki zwycięzca kategorii juniorów dolat 18 powyżej 67,5 kg.

Zbigniew Micheń zwycięzca wsród zawodników niepełnosprawnych.

Puchary i medale dla najlepszych zawodników II Otwartego Pucharu Dolnego Ślaska.

Dekoracja Juniorów do lat 18 powyzej 67,5 kg. Stoja na podium od lewej Pomietło Bartosz,Jakubowski Michał,Rydwański Michał i Rydwański Łukasz.

Dekoracja najlepszej zawodniczki Anny Śliwińskiej oraz najlepszego zawodnika Piotra Pawyzy.