kwadrat_plakat_a2_2014_01
Pokażą co znaczy prawdziwa siła już 29-30 marca w Mińsku Mazowieckim

W ostatni weekend marca najsilniejsi Polacy zjadą się do Mińska Mazowieckiego. To właśnie tutaj rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które organizują Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, MOSIR oraz Miński Klub Sportowy „KWADRAT”. Będzie to największa impreza tego typu ze względu na klasyfikowanie tutaj aż czterech grup wiekowych tzn. juniorów do lat 20, juniorów do lat 23, seniorów oraz weteranów. Każdy zawodnik będzie chciał zaprezentować jak najlepszą formę, nienaganną technikę oraz wysokie wyniki ciężarowe gdyż zawody te mają również charakter eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które rozegrane zostaną na początku czerwca w Johannesburgu (RPA).

Trójbój Siłowy to dyscyplina nie zawsze kojarzona jednoznacznie, a jak się okazuje niezmiernie popularna wśród osób ćwiczących w siłowniach na całym świecie. Przysiady ze sztangą na barkach, powszechnie znane wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg to kolejne boje tej konkurencji, wykonywane przez niemal wszystkich dbających o kondycję.

Dziwić może fakt, że dyscyplina choć znana od wielu lat to Mistrzostwa Polski są dopiero czwarte. Wszystko za sprawą światowych trendów, które propagują w ostatnich latach Trójbój Siłowy w odmianie klasycznej, a tym samym zmierzają do uznania tej dyscypliny jako olimpijskiej. Właśnie w tej formie widzowie mają możliwość obejrzeć zmagania zawodników prezentujących czystą, prawdziwą siłę bez użycia specjalnych kostiumów maskujących realny wynik.

A wyniki w Trójboju Klasycznym wcale do słabych nie należą. Zawodnicy wykonują przysiady z ciężarami przekraczającymi trzykrotność masy ciała (Dariusz Wszoła bw:58,8kg przysiad: 210kg MP w TSK 2013) a niektórzy są już bliscy przełamania bariery 300kg w tym boju. Wyciskają ciężary ważące powyżej 200 kg co dwukrotnie przekracza wagę startową wielu z nich. Prawdziwym pokazem tej czystej siły jest jednak konkurencja martwego ciągu gdzie najlepsi uzyskują dużo więcej niż 300kg (Krzysztof Wierzbicki 365kg ASF2014).

Przy tak ogromnych ciężarach atmosfera na hali Mistrzostw będzie naprawdę gorąca a wszyscy, którzy postanowią przyjrzeć się siłaczom z bliska będą pod ogromnym wrażeniem tego pokazu możliwości ludzkich organizmów.

Honorowym Patronatem Mistrzostwa objęli:

  • Poseł na Sejm Pan Czesław Mroczek
  • Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Andrzej Kraśnicki
  • Dyrektor Muzeum Sportu w Warszawie Pan Tomasz Jagodziński
  • Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński
  • Burmistrz Mińska Mazowieckiego Pan Marcin Jakubowski
  • Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Piechocki
  • Sponsorem Głównym Mistrzostw jest firma MAJSTERPOL
  • Patronat Medialny TVP Warszawa
  • Obsługa Medyczna -Firma MEDITRANS Siedlce

Zapraszamy 29 i 30 marca 2014 roku do Hali Sportowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej 17.  WTĘP  WOLNY

Komentarze: