JAROSŁAW OLECH MISTRZEM EUROPY W TRÓJBOJU

Być może nie jest to wielka sensacja, jako że Pan Jarosław zawsze wygrywa Mistrzostwa Europy, gdy tylko w nich wystartuje, a w roku ubiegłym nie startował, ponieważ jego priorytetem były sierpniowe Igrzyska World Games w Cali (które wygrał), a jesienią zwyciężył także na Mistrzostwach Świata w Stavanger, gdzie ustanowił fenomenalne rekordy świata: 905,0 kg w trójboju i 367,5 kg w przysiadzie.

Olech 4

Jarosław Olech na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy 2014. Po bokach dwaj Ukraińcy.

A więc Olech odzyskuje dość łatwo tytuł mistrza Europy, który zdobywał także w latach 2011-12, uzyskując dobry wynik 875,0 kg w trójboju. Nie jest to jego rekord życiowy (905,0 kg), gdyż te zwykle stara się bić na Mistrzostwach Świata, ale tym razem Polak, który niedawno skończył 40 lat,  zapolował na rekordy świata weteranów. Ustanowił je w przysiadzie (350,0 kg), martwym ciągu (305,0 kg) i trójboju (875,0 kg). Do sensacji mogło dojść w martwym ciągu, gdzie Pan Jarosław atakował rekord świata seniorów (325,5 kg), ale tym razem jeszcze się nie udało.

Olech 3                                                           305,0 kg w ciągu.

Olech, jak zwykle, zdeklasował rywali, gdyż dwaj kolejni zawodnicy: Anatolij Goriaczok i Mykoła Barannik (obaj z Ukrainy) uzyskali po 825,0 kg, a więc aż o 50 kg mniej w trójboju.

Olech 1                              Jarosław Olech zalicza 320,0 kg w przysiadzie.
Na rozgrywanych w Sofii Mistrzostwach Europy IPF w Trójboju Siłowym wiedzie nam się bardzo dobrze. Pierwszego dnia dwaj Polacy: Paweł Ośmiałowski i Jakub Synak, zdobyli dwa medale w najlżejszej kategorii, do 59 kg, co nie stanowiło dla nich większego problemu, gdyż tylko oni dwaj zapisali się do startu tej kategorii.

Olech 2                                                A teraz 220,0 kg w wyciskaniu.

W kategorii do 66 kg Mariusz Grotkowski wywalczył 5 miejsce (625,0 kg). W następnych dniach wystartują jeszcze: Andrzej Milanowski w kat. 93 kg,i Daniel Grabowski w kat. 120 kg, ale tutaj trudno liczyć na medale, gdyż rywale uzyskują ostatnio lepsze wyniki.

Na dzień dzisiejszy, Polska prowadzi w klasyfikacji drużynowej (39 pkt.), przed Rosją (36 pkt.) i Ukrainą (25 pkt.), ale zapewne te drużyny nas wyprzedzą, gdyż mają wielu dobrych zawodników w wagach ciężkich.

Pełne wyniki

Jutro od 17:00 transmisja z kategorii 93 kg (Andrzej Milanowski), którą można oglądać ze strony: http://goodlift.info/live.php
Kategoria 120 kg (Daniel Grabowski) w niedzielę od godz.11:00.

Komentarze: