Justyna w Pałacu Prezydenckim

Zdjęcie wykonane przez Panią Małgorzatę Malec (żona trenera Mirosława Malca) może śmiało pretendować w kategorii zdjęcie roku! W czasie dekoracji sportowców niepełnosprawnych uczestników Para Olimpiady w Pekinie Pierwsza Dama RP Pani Maria Kaczyńska przypina Złoty Krzyż Zasługi Justynie Kozdryk.

Przy okazji na pytanie Pani prezydentowej jaką dyscyplinę sportu uprawia Justyna, ta niewiele myśląc pokazała biceps i w tym momencie wszyscy zgromadzeni wybuchnęli śmiechem.

Trener klubu Kraska Jasieniec Mirosław Malec otrzymał podobne odznaczenie. To właśnie on przed laty namówił Justynę do uprawiania sportu, a konkretnie wyciskania sztangi w leżeniu.

Natomiast w czasie zgrupowań kadry opiekuje się nią trener kadry kobiet Pan Arkadiusz Znojek. Pan Arkadiusz to „człowiek orkiestra” w czasie zawodów jest jednocześnie trenerem, sędzią, filmuje i fotografuje, wręcza nagrody. Jest również aktywnym działaczem PZKFiTS. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał z rąk wice ministra sportu Adama Giersza dyplom za swoją pracę i nagrodę finansową.

Dla przypomnienia – Justyna Kozdryk w Pekinie zdobyła w wadze 44 kg srebrny medal z wynikiem 95 kg, przegrywając z Chinką o 2,5 kg (zawodnicy startowali bez specjalistycznych koszulek).

Pani Justynie gratulujemy udanego sezonu życząc poprawienia rekordu życiowego w bieżącym roku.

Fot. Jan Rozmarynowski

Komentarze: