Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym – Gliwice 11.12.2010 r.

W Gliwicach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w przy ulicy Akademickiej 26 w Gliwice odbyły się także Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym w których wystartowało 28 zawodników reprezentujących cztery kluby. Głównym organizatorem podobnie jak Akademickich Mistrzostw Śląska był Akademicki Związek Sportowy Politechniki Śląskiej w Gliwicach z Piotrem Wysockim i Pawłem Podmagórskim na czele.

Podczas Otwartych Mistrzostwach Śląska uzyskano kilka bardzo dobrych wyników, wśród których należy wymienić wynik jaki uzyskał zawodnik KS Tęcza-Społem Kielce Bartosz Zaik aktualny brązowy medalista Polski wśród seniorów, ale w kategorii wagowej 90 kg. Tym razem Bartek startował w kategorii wyższej 100 kg zwyciężając z wynikiem 865 kg (330+255+280) oraz w kategorii open uzyskując 534,57 pkt. Drugie miejsce w kategorii open z 522,3735 pkt. zajął zwycięzca kategorii 110 kg Sebastian Kot także reprezentant KS Tęcza-Społem Kielce uzyskując w trójboju identyczny wynik co Bartosz Zaik 865 kg (330+230+305). Na trzecim miejscu Jakub Stawarczyk kandydat do klubu Politechniki Śląskiej Gliwice, który wygrał kategorie wagowa 82,5 kg z wynikiem 775 kg (275+200+300) co w przeliczeniu na punkty dało zawodnikowi 521,4975 pkt. Jakub przegrał z drugim zawodnikiem zaledwie o 0,876 pkt.

Kategorię open juniorów do lat 18 wygrał reprezentant KS Tęcza-Społem Kielce Piotr Kurek z wynikiem 510 kg (200+110+200) przy wadze ciała 75,4 kg. Piotrek uzyskał 362,049 pkt.

Najlepszym juniorem do lat 20 został Ariel Bąk mistrz Polski do lat 20 w wyciskaniu leżąc w kategorii wagowej 75 kg z Terminatusa Dąbrowa Górnicza z wynikiem 607,5 kg, które uzyskał przy wadze ciała 75,6 kg. W punktacji Wilks’a zawodnik osiągnął 430,4745 pkt.

Natomiast kategorie juniorów do lat 23 zdominował kandydat do klubu Politechniki Śląskiej Gliwice Robert Sprutta. Przy wadze ciała 103,8 zawodnik uzyskał w trójboju 835 kg (305+225+305) i uzyskał według Wilks’a 471,107 pkt.

Także nie zabrakło na pomoście najstarszych zawodników. W grupie weteranów (40-49 lat) zwyciężył Jarosław Dąbrowski z UKS Pover Kuźnik Chorzów z wynikiem 652,5 kg (240+152,5+260) co dało zawodnikowi 396,91575 pkt.

W kategorii wiekowej powyżej 60 lat zwyciężył Lucjan Bartnik także z UKS Pover Kuźnik Chorzów z wynikiem 435 kg (150+120 +165) i 258,651 pkt.

Klasyfikację drużynową wygrali reprezentanci UKS Pover Kuźnik Chorzów zdobywając 36 pkt. Na drugim miejscu KS Tęcza-Społem Kielce 24 pkt. i na trzecim miejscu reprezentanci Politechniki Śląskiej Gliwice 21 pkt.

Zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów mistrzostw i sponsorów.

Autor : Grzegorz Leski