Pulawy_V_Memorial_Janusza_Przedpelskiego

W Puławach rozegrany został turniej podnoszenia ciężarów w ramach V Memoriału im.Janusza Przedpełskiego. W zawodach wystartowało 10 zawodników, a najlepszym okazał się Arkadiusz Michalski KS Budowlani Opole,drugie miejsce zajął Łukasz Grela KU AZS AJD Częstochowa, a trzecim był Daniel Dołęga KS Budowlani Opole.Uzyskano szereg doskonałych rezultatów,co jest dobrym prognostykiem przed MŚ w tej dyscyplinie, które zostaną rozegrane  w listopadzie w Huston USA.

Janusz Przedpełski przez prawie 50 lat pełnił funkcję Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.W okresie prezesury Janusza Przedpełskiego polscy zawodnicy zdobyli ok.500 medali na igrzyskach olimpijskich,mistrzostwach świata i Europy.Był jedynym na świecie sędzią,który sędziował turnieje w podnoszeniu ciężarów w dwunastu z rzędu igrzyskach olimpijskich.Pełnił funkcję Prezydenta Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów,a następnie funkcję wiceprezydenta IWF.Był absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.Ukończył specjalizację nauczycielską i podnoszenia ciężarów,mgr wychowania fizycznego,trener I klasy.Zmarł nagle 28 sierpnia 2008 roku.Pochowany na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.