Agata Wróbel – Strong Woman?

Kilka dni temu portale internetowe i prasę codzienną obiegła wiadomość, że nasza najlepsza sztangistka Agata Wróbel pragnie spróbować swoich sił w nowej dla niej konkurencji, a mianowicie strongwomen. Próbując ustalić jakie ma szanse po takim okresie przerwy w treningu wyczynowym zwróciłem się z tym pytaniem do jej trenera kadry podnoszenia ciężarów kobiet Ryszarda Soćki.

Trener potwierdził tą wiadomość i przy okazji zaznaczył, że od grudnia ubiegłego roku Agata po raz pierwszy rozmawiała z nim przez telefon, informując że właśnie podjęła treningi pod okiem skandynawskiej strongwoman, a dodatkowo intensywnie uczy się języka angielskiego. Trener Soćko stwierdził, że każdy zawodnik czy zawodniczka, który dźwigał ciężary musi posiadać odpowiednią siłę, a techniki w nowej dyscyplinie można się szybko nauczyć.
Na zakończenie krótkiej rozmowy wyraził nadzieję, że jego podopieczna wróci jednak na ciężarowe pomosty i jeszcze zdobędzie nie jeden medal. W każdym bądź razie trener na nią czeka i gwarantuje, że zostanie znowu przyjęta do kadry. A czas pokaże jak będzie naprawdę.

Fot. Jan Rozmarynowski

Komentarze: