arnold1

W ten weekend odbył się prestiżowy konkurs Arnold Classic oraz jego siłowa odsłona czyli Strongman. Mamy dwa medale, jeden z kategorii męskiej i jeden w kategorii żeńskiej.

Mateusz Kieliszkowski – 22 latek z Chlebowa zajął 3 miejsce konkurując z najsilniejszymi ludźmi świata. Z pewnością to wielki sukces zarówno dla Mateusza jak i dla polskiego strongman, gdyż ani Mariusz Pudzianowski (6 miejsce) ani Krzysztof Radzikowski nie zajęli nigdy tak wysokiego miejsca na Arnold Classic Strongman.

W zeszłym roku Mateusz wystartował także w Arnold Sport Festival, gdzie zdobył tytuł Mistrza Świata. To pozwoliło mu na wzięcie udziału w tegorocznych zawodach, na których zajął 3 miejsce i wygrał 15 tys. dolarów.

Zwycięzcą zawodów Arnold Classic Strongman został niezwykle silny i znany ze swoich olbrzymich gabarytów Brian Shaw. Na drugim miejscu uplasował się najbardziej rozpoznawalny Strongman czyli Zydrunas Savickas.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, gdyż w kategorii żeńskiej 3 miejsce zajęła debiutantka – Sylwia Reichel. Jakiś czas temu Magazyn KiF Sport opisywał wywiad z Sylwią, a także na naszym kanale YouTube możecie znaleźć jej trening crossfitowy. Sylwia w tym roku bardzo prężnie przygotowywała się do tych zawodów i jak widać opłaciło się. Sylwia wraca do Polski z brązowym medalem, rozpoczynając tym samym wielką karierę.

Komentarze: