Puchar Polski Highlander – wyniki

W dniu 5 maja 2012 na zamku w Gniewie zostały rozegrane zawody Highlander. Brało w nich udział trzech polskich highlanderów(Sebastian Wenta, Łukasz Wenta, Dominik Zieliński) i trzech strongmanów (Krzysztof Radzikowski, Rafał Kobylarz, Sławek Toczek). Wyniki poszczególnych konkurencji niżej. Szczegółowa relacja w nr 6/2012 KiF.

Pierwsza konkurencja

Pchnięcie kamieniem z miejsca (ciężar kamienia – 10 kg)
1. Łukasz Wenta – 14,20 m
2. Sebastian Wenta – 13,64 m
3. Dominik Zieliński – 12,60 m
4. Rafał Kobylarz – 12,32 m
5. Krzysztof Radzikowski – 11,25 m
6. Sławomir Toczek – 9,50 m

Druga konkurencja

Wyciskanie szkockiej belki stojąc (maksymalny ciężar)
1. Krzysztof Radzikowski – 200 kg
2. Sebastian Wenta – 180 kg
3. Rafał Kobylarz

Rafał Kobylarz

Sławek Toczek

Trzecia konkurencja

Rzut ciężarem 25 kg na odległość
1. Sebastian Wenta – 12,92 m
2. Łukasz Wenta – 11,37 m
3. Zieliński – 10,53 m
4. Rafał Kobylarz – 10,16 m
5. Krzysztof Radzikowski – 9,35 m
6. Sławek Toczek – 6, 22 m

Czwarta konkurencja

Waga płaczu, czyli trzymanie na wyprostowanych rękach dwóch drewnianych mieczy
(waga jednego miecza – 10 kg)
1. Łukasz Wenta – 1, 53 min
2. Sebastian Wenta – 1, 48 min
3. Sławomir Toczek – 1, 43 min
4. Dominik Zieliński – 1, 29 min
5. Krzysztof Radzikowski – 1, 25 min
6. Rafał Kobylarz – 1, 20 min

Rafał Kobylarz

Piąta konkurencja

Przerzucanie ciężaru przez poprzeczkę (waga ciężaru – 25 kg)
1. Łukasz Wenta
2. Rafał Kobylarz
3. Sebastian Wenta
Krzysztof Radzikowski
4. Dominik Zieliński
5. Sławomir Toczek

Krzysztof Radzikowski

Łukasz Wenta

Sebastian Wenta

Szósta konkurencja

Rzut belką na odległość (długość belki – 4,5 m)
1. Sławek Toczek – 12, 48 m
2. Sebastian Wenta – 12, 41 m
3. Dominik Zieliński – 12, 38 m
4. Krzysztof Radzikowski – 12, 14 m
5. Rafał Kobylarz – 11, 92 m
6. Łukasz Wenta – 11, 77 m

Siódma konkurencja

Wypychanie przeciwnika z koła

Ćwierćfinały

Sławek Toczek/Rafał Kobylarz – wygrał Sławek Toczek

Dominik Zieliński/Krzysztof Radzikowski – wygrał K. Radzikowski

Sebastian Wenta/Łukasz Wenta – wygrał S. Wenta

Półfinały

Sławomir Toczek/Krzysztof Radzikowski – wygrał S. Toczek

Krzysztof Radzikowski/Sebastian Wenta – Krzysztof Radzikowski oddał Sebastianowi Wencie zwycięstwo

Finały

Sławomir Toczek/Sebastian Wenta – wygrał Sebastian Wenta


Klasyfikacja ostateczne

1. Sebastian Wenta
2. Łukasz Wenta
3. Krzysztof Radzikowski
4. Sławomir Toczek
5. Dominik Zieliński
6. Rafał Kobylarz

Komentarze: