Strongman Champions League (SCL) podała już skład na najbliższy turniej, który odbędzie się w nadchodzący weekend (7 września) w Koszycach na Słowacji.

Zgłosiło się 13 zawodników:

1.    Vidas Blekaitis (Litwa)
2.    Konstantin Ilin (Ukraina)
3.    Akos Nagy (Węgry)
4.    Ervin Katona (Serbia)
5.    Gregor Stegnar (Słowenia)
6.    Martin Wildauer (Austria)
7.    Krzysztof Radzikowski (Polska)
8.    Dainis Zageris (Łotwa)
9.    Lauri Nami  (Estonia)
10.    Lukáš Svoboda (Czechy)
11.    Branislav Golier (Słowacja)
12.    Peter Puzsér (Słowacja)
13.    Igor Petrík (Słowacja)
Do czołówki tego turnieju należą: Blekaitis, Katona, Radzikowski, Zageris i Nami, chociaż, tak naprawdę, wszyscy czekają na pojedynek Katony z Radzikowskim. Czy Katona ponownie ostro zaatakuje i odbierze Radzikowskiemu seledynową koszulkę lidera Rankingu SCL, czy też Polak się obroni i umocni swoją przewagę?
Pewną niewiadomą są możliwości Blekaitisa. Litwin, choć nie młody, jest bardzo silny, co udowodnił na ostatnim Superpucharze Tytanów w Trójboju, gdzie zajął trzecie miejsce, uzyskując 1112,5 kg w (440+300+375). Tylko kilku trójboistów na świecie robi lepsze wyniki. A Katona po prostu na ten turniej nie przyjechał, pomimo tego, że był zgłoszony i reklamowany. Teoretycznie, Blekaitis powinien więc wygrać z Katoną, ale w strongmanie są inne konkurencje i wcale tak nie musi się stać. W Koszycach będą rozgrywane następujące konkurencje:

  • Wyciskanie belki
  • Spacer farmera
  • Martwy ciąg (podnoszenie samochodu)
  • Załadunek kamieni
  • Przeciąganie ciężarówki
  • Waga płaczu przodem

Blekaitis jest najbardziej wypoczęty z tego grona, czyżby więc doszło do wyrównanego pojedynku „trzech cesarzy”?
Jak powiedział szef SCL, Marcel Mostert, nie tylko zawodnicy, ale i kierownictwo są już zmęczeni tą serią pięciu zawodów w kolejne weekendy. Za tydzień wszyscy udają się na SCL Russia do Władywostoku, a do rywalizacji włączą się Zydrunas Savickas, Thor Bjornsson i Mike Burke.

Krzysztof Radzikowski 2

Vidas Blekaitis 1

Vidas Blekaitis 2

Ervin Katona 2

Krzysztof Radzikowski 1

Ervin Katona 1

Komentarze: