Strongman Champions League (SCL) ogłosiła swój kalendarz na 2014 r. Widnieje w nim 18 imprez, a więc o jedna więcej niż w 2013 r. Zmiany zaczynają się już od samego początku. Znika rozgrywany w marcu turniej „na śniegu” w fińskiej Laponii, który swoimi warunkami nie przyciągał zbyt dużej grupy zawodników (w ubiegłym roku wygrał go nasz Radzikowski) na rzecz tropikalnych zawodów na karaibskiej Martynice. Potem start na FIBO Power w Kolonii i zawody w Serbii oraz Chinach (mistrzostwa drużynowe). Wraca Finlandia, ale dopiero w połowie czerwca.

Wypadają letnie turnieje w Czechach, na Słowacji, w Estonii i Gibraltarze. Na to miejsce wchodzi Ukraina, Turcja, Chorwacja i Aruba. Na początku sierpnia SCL zawita do Polski. Nie widać Mistrzostw w Wyciskaniu Belki, które były na Litwie w ramach Savickas Classic, ale może ich po prostu nie wyszczególniono. Zawody w Wilnie zaplanowane są na 5 października. Kończą sezon, tak jak w roku ubiegłym, turnieje w Brazylii i Malezji (wielki finał).

Jak twierdzi szef SCL, Marcel Mostert – „Kalendarz nie jest jeszcze całkowicie zamknięty, ale sądzimy, że jest już zapełniony. Mamy zgromadzone ponad 500 000 USD na przeloty, hotele i nagrody dla zawodników. Głównym sponsorem pozostaje amerykańska firma odżywkowa MHP. W naszych turniejach będą uczestniczyli absolutnie najlepsi zawodnicy świata, ale jak zawsze zostawiamy także miejsce dla nowych, początkujących gwiazd. Będą nowe konkurencje, nowy sprzęt i nowe lokalizacje. Wszystko będzie nagrywane przez telewizję i odtwarzane w 89 krajach świata. To wszystko gwarantuje absolutnie najwyższy światowy standard naszego ukochanego sportu.”

W kalendarzu nie ma obu turniejów strongmana na Arnold Classic (w USA i w Madrycie), ale one nie są nadzorowane przez SCL. Pierwszy zostanie rozegrany 1 marca w Columbus, Ohio, a więc Radzikowskiemu, który został tam zaproszony, nie opłaci się wracać do kraju, ale lepiej od razu polecieć na Martynikę.

Przypominamy, że całą serię SCL 2013 wygrał nasz zawodnik Krzysztof Radzikowski. Życzymy mu zwycięstwa także i w tym roku, a naszych czytelników będziemy na bieżąco informować o wynikach poszczególnych imprez.

Kalendarz SCL 2014:

08.03    SCL Martinique               Martynika
05.04    SCL Germany                  Niemcy
10.05    SCL Serbia                  Serbia
?? .05    SCL China (Teams)    Chiny
13.06    SCL Finland            Finlandia
21.06    SCL Holland               Holandia
29.06    SCL Latvia       Łotwa
04.07    SCL Portugal            Portugalia
19.07    SCL Croatia          Chorwacja
03.08    SCL Poland             Polska
24.08    SCL MŚ w klasie 105-kg      Ukraina
30.08    SCL Russia        Rosja
06.09    SCL Hungary     Węgry
13.09    SCL Turkey       Turcja
05.10    SCL Lithuania     Litwa
?? .10    SCL Aruba       Aruba
01.11    SCL Brazil        Brazylia
8-9.11   SCL Malaysia – Finał      Malezja

 

Komentarze: