Strongi_10_Bez_nazwy-1

Każdy kto uprawia jakąkolwiek dyscyplinę sportów siłowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne jest dźwiganie dużych ciężarów. Zbyt duży ciężar, moment nieuwagi i nieszczęście gotowe. Ze wszystkich sportów siłowych StrongMan jest najbardziej niebezpieczne. Bezpośredni  wpływ na to ma różnorodność konkurencji, ogromne ciężary oraz  często nierówny i  mało stabilny teren (murawa boiska, plaża).

Strong(1)
O tym jak bardzo jest to niebezpieczna dyscyplina sportu można było się przekonać podczas eliminacji do mistrzostw świata rozgrywanych w Kostrzynie. Jedną z konkurencji było wyciskanie/wypychanie 110 kilogramowego klocka. Klocek ten był w kształcie prostokąta i nie miał żadnych uchwytów. Najpierw trzeba było podnieść go z ziemi i ulokować na klatce piersiowej, a zaraz potem przetransportować w górę na wyprostowane ręce. I to wszystko zrobić trzymając klocek tylko za krawędzie.

Strongi_1(1)
Dwóch strongmanów miało z tym ogromne problemy  w wyniku czego klocek wysunął im się z rąk. Tylko refleksowi  zawdzięczają oni, że 110 kg nie spadło im na nogi, bo płaskostopie mieliby do końca życia.

Komentarze: