Genialny Jarosław Olech zdominował konkurencję i pewnie sięgnął po złoto w trójboju siłowym! Utytułowany sportowiec nie dał żadnych szans reszcie stawki i wysunął się na prowadzenie już w pierwszej konkurencji. Polak to absolutny mistrz w tej dyscyplinie. Pozostaje na szczycie już od… czternastu lat!

Jarek Olech zaczął swoją walkę od wysokiego C. Pierwszą konkurencją był przysiad. Ile było na sztandze? Aż 355 kg. To pozwoliło mu zdystanować swoich konkurentów na tyle, że ostatecznie dzięki temu zabiegowi wygrał złoto.

Następnie Olech podszedł do wyciskania leżąc. Choć przewaga zmniejszyła się to wycisnął on ciężar o adze 212,5 kg, co pozwoliło zachować mu prowadzenie.

Trzecia konkurencja to martwy ciąg. Pola nie miał latwego zadania. W pierwszej próbie zanotował bardzo dobry wynik 307,5 kg, w następnej próbie już przypieczętował swoją wygraną wynikiem 315 kg.

Olech wyprzedził Ukraińców Wołodymyra Rysiewa i Andrija Naniewa. Pierwszy z nich z wynikiem 632.58 punktów wywalczył srebro, a trzeci Naniew osiagnął 622.19. Olech wyprzedził ich o 18 punktów.

Komentarze: