Trójboiści w Puławach

W Puławach, w miniony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym kobiet, mężczyzn i weteranów. Dobra organizacja zawodów, wysoki poziom sportowy, ustanowione nowe rekordy Polski – tak w skrócie można opisać te zawody. Na podkreślenie zasługuje występ najlepszego polskiego trójboisty Jarosława Olecha, który przechodząc do wyższej kategorii (75 kg) wynikiem 837,5 (320+213,5+305) kg zdobył tytuł Mistrz Polski i uznany został najlepszym zawodnikiem zawodów.

W kategorii OPEN za Olechem, Tęcza Kielce uplasował się Jacek Wiak, KS Wisła Płock (kat. 100 kg) z wynikiem 915 (350+240+325) kg. Trzecie miejsce zajął Dariusz Wszoła, TKKF Śródmieście (kat. 56 kg) z wynikiem 610 (240+160+210) kg.
Drużynowo wygrały ekipy UKS Bacieczki Białystok oraz Kobra Jass Kościan – obydwie zdobyły po 57 punktów.

Wyniki Kobiet

48 kg

1. Feledyn Katarzyna
2. Pogorzelska Karolina

52 kg

1. Marciniak Agnieszka
2. Jurga Patrycja
3. Rzetelska Klaudia
4. Pawlicka Agnieszka

56 kg

1. Ziółkowska Agnieszka
2. Sysa Katarzyna
3. Kalwat Karolina
4. Pluta Katarzyna
– Nobis Magdalena

60 kg

1. Szymkowiak Maria
2. Szymkowiak Wioleta
3. Sloma Magdalena
– Gal Stanisława

67,5 kg

1. Jabłońska Magdalena
2. Radwanska Jadwiga
3. Krzesicka Ewelina

75 kg

1. Pulut Katarzyna
2. Sędziak Agata
3. Wiejak Małgorzata

82,5 kg

1. Szczepanik Dorota

Drużynowe

1. Kobra Jass Kościan
2. Tęcza Społem Kielce
3. KS Wisła Puławy
4. TKKF Azory Krakow
5. AZS Uniwersytet Śląski
5. Michael Warszawa
5. Tur Ryki
8. KS Wiking Starachowice
– Atlas Wesoła

OPEN

1. Szymkowiak Maria
2. Marciniak Agnieszka
3. Ziółkowska Agnieszka

Wyniki Mężczyzn

56 kg

1. Wszola Dariusz
2. Zambrzycki Tomasz
3. Polecki Bartlomiej
4. Markiewicz Piotr
5. Synak Jakub
6. Wasniowski Leszek

60 kg

1. Osmialowski Paweł
2. Murawski Karol
3. Olechno Jacek
4. Janik Dariusz
5. Szymaniak Michał
6. Kropiwnicki Andrzej

67,5 kg

1. Kępczyński Grzegorz
2. Giczan Artur
3. Golak Dominik
4. Kowalik Bartłomiej
5. Uziello Grzegorz
6. Wiśniewski Patryk
7. Kalinski Antoni

75 kg

1. Olech Jarosław
2. Kamiński Arkadiusz
3. Laszko Łukasz
4. Jakimiuk Piotr
5. Nosorowski Władysław
– Kwiatkowski Mikołaj

82,5 kg

1. Miller Daniel
2. Jarosiewicz Tomasz
3. Poterala Arkadiusz
4. Cieplak Daniel
5. Olszewski Kornel
6. Skorlutowski Wojciech
7. Jakubic Waldemar
8. Roznowski Edward
9. Tamilowski Kazimierz
– Bielski Maciej
– Ruminski Tomasz
– Szmeja Mirosław

90 kg

1. Klimek Zbigniew
2. Grzechnik Radosław
3. Murcha Dominik
4. Bieganski Andrzej
5. Pietrusinski Eryk
6. Wisniewski Damian
7. Baldyga Bartosz
8. AL Naal Khalill Kamil
9. Szczesny Witold
10. Pajak Jan
– Muszynski Karol
– Kosendiak Wojciech

100 kg

1. Wiak Jacek
2. Bielski Marcin
3. Kopienka Karol
4. Mista Zdzisław
5. Kita Paweł
– Szczepaniak Paweł

110 kg

1. Czarkowski Marian
2. Skowronski Grzegorz
3. Frydrych Oskar
4. Szczepaniak Bartlomiej
5. Orlowski Miroslaw
– Jablonski Pawel
– Kowalczyk Miroslaw

125 kg

1. Zakrzewski Tomasz
2. Walczak Daniel
3. Sprutta Robert
4. Lipka Rafal
5. Lendo Andrzej
6. Schulz Adrian

+125 kg

1. Grabowski Daniel
2. Jablonski Piotr
3. Andrzejczak Tomasz
4. Sedziak Mateusz
5. Wandzik Michał
6. Dzik Emil
7. Tochaczek Wiesław

Drużynowo

1. UKS Bacieczki Białystok
2. Kobra Jass Kościan
3. Tęcza Społem Kielce
4. Politechnika Warszawa
5. AZS Umcs Lublin
6. Zamek Kurzetnik
7. Megatron II Ełk
8. KS Wisła Puławy
9. TKKF Śródmieście Legnica
10. Michael Warszawa
11. Herkules Warszawa
12. Power Kuźnik Chorzów
13. MKS Sudety Międzylesie
14. Kryształ Werbkowice
Terminatus Dąbrowa Górnicza
14. AZS Uniwersytet Śląski
17. SKS Gryf Sierpc
18. MKS Kutno
18. KS Wiking Starachowice
– MKSS Narew Pułtusk

OPEN

1. Olech Jarosław
2. Wiak Jacek
3. Wszola Dariusz

Fot. Jan Rozmarynowski

Komentarze: