V Otwarty Puchar Śląska oraz VI Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Juniorek i Juniorów do lat 18 Knurów

03.10.2010 r. w Knurowie odbył się V Puchar Śląska połączony z VI Mistrzostwami Śląska Juniorek i Juniorów do lat 18 w Wyciskaniu Leżąc. W zawodach udział wzięło prawie 100 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów. Uzyskano kilka wspaniałych wyników zbliżonych a nawet przewyższających Rekordy Polski.

W Mistrzostwach Śląska do lat 18 bardzo dobry wynik uzyskała 16 letnia zawodniczka TKKF Azory Kraków Paulina Cygan, która w kategorii wagowej 67,5 kg uzyskała w trzecim podejściu 87,5 kg wygrywając zdecydowanie swoją kategorie wagową oraz open uzyskując według Wilks’a 89,30250 punktów.

Wśród juniorów najlepszym zawodnikiem okazał się zawodnik GZ LZS Olszanka Michał Jakubowski, który zwyciężył w kategorii wagowej 90 kg z wynikiem 180 kg i uzyskał w punktacji Wilks’a 116,622 pkt.

Klasyfikacje drużynową zarówno wśród juniorek i juniorów wygrali gospodarze mistrzostw reprezentanci UKS Eugen Knurów, których do zawodów przygotował prezes a zarazem trener klubu Eugeniusz Mehlich.

Także w Pucharze Śląska padło kilka wspaniałych wyników. Pasjonująca walkę w open wśród kobiet stoczyli Katarzyna Kaniak reprezentantka UKS Pover Kuźnik Chorzów i Dorota Szczepanik z TKKF Azory Kraków wielokrotna Mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Europy i Świata. Tym razem zwyciężyła Katarzyna, która zaliczyła przy wadze ciała 56,7 kg w trzecim podejściu 105 kg uzyskując 122,346 pkt a Dorota zaliczyła 130 kg przy wadze ciała 80,7 kg uzyskała 118,378 pkt. Trzecie miejsce Paulina Cygan koleżanka klubowa Doroty Szczepanik z wynikiem 87,5 kg uzyskanym przy wadze ciała 67,5 kg co dało zawodniczce 89,3025 pkt.

Nie wiele brakowało, aby zawodnik TKKF Azory Kraków Krzysztof Bożyczko startujący w kategorii wagowej do 110 kg zaliczył 300 kg. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów do pełnego wyprostu ramion. Kategorię open wygrał Damian Laskowski z Dąbrowskiego Terminatusa, który w kategorii wagowej 100 kg zaliczył w trzecim podejściu 282,5 kg o 2,5 kg więcej niż aktualny rekord Polski należący do Karola Kołtońskiego z Warszawskiego Herkulesa, ale niestety rekordy Polski można poprawiać tylko na Mistrzostwach Polski i na Pucharach Polski. Damian Laskowski uzyskał 173,14425 pkt. Krzysztof Bożyczko zaliczył 280 kg w drugim podejściu w kat.wag.110 kg uzyskując 166,6 pkt. Trzeci zawodnik w open Adam Balawejder z Poveru Kuźnik Chorzów zaliczył 192,5 kg w kat.wag. 67,5 kg co dało zawodnikowi 148,9565 pkt.

Klasyfikację drużynową wśród kobiet podobnie jak w juniorach wygrały zawodniczki UKS Eugen Knurów uzyskując 277,405 pkt, wyprzedzając TKKF Azory Kraków 207,6805 pkt i UKS Pover Kuźnik Chorzów z 122,346 pkt. Natomiast wśród mężczyzn wygrali zawodnicy TKKF Śródmieście Legnica 758,82325 pkt. Na drugim miejscu DKK Terminatus Dąbrowa Górnicza 754,13675 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci TKKF Azory Kraków740,798 pkt.

Autor: Grzegorz Leski