VI Memoriał im. Jacka Gutowskiego

W sali warszawskiej Legii (Forty Bema) rozegrany został VI Memoriał im. Jacka Gutowskiego w podnoszeniu ciężarów. Jacek Gutowski żył w latach (1960-1996), to jeden z najlepszych sztangistów w historii tej dyscypliny w Polsce. Startował w wadze muszej i był wielokrotnym mistrzem i rekordzistą naszego kraju.

Olimpijczyk z Seulu 1988 – V miejsce w wadze 52 kg.

Swoją obecnością zawody zaszczycili medaliści olimpijscy – Zygmunt Smalcerz (złoty medal) i Norbert Ozimek (srebrny) oraz liczne grono kolegów i zawodników startujących jeszcze razem z Jackiem Gutowskim oraz starszy brat Jacka – Zbigniew, który wręczał nagrody.

Na starcie tegorocznej edycji Memoriału stanęło 21 zawodniczek i zawodników z siedmiu klubów podzieleni na kategorie – panie do lat 23, juniorzy do lat 18 i młodzieżowcy do lat 23.

Najlepszą z zawodniczek okazała się Malwina Grądzka Legia Warszawa, która uzyskała w dwuboju 158 kg (70 + 88). W kategorii juniorów wygrał Michał Kwaśniak (Ekopak Jatne Otwock) z wynikiem 205 kg (90 + 115). W kategorii młodzieżowców zwyciężył Paweł Faraś Legia uzyskując wynik 310 kg (140+170).