W Kobyłce wyciskano sztangę

Podczas finału Mazowieckiej Ligi wyciskania sztangi w leżeniu, który rozegrany został w MOK w Kobyłce, licznie przybyli kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Konkurencja wyciskania sztangi na ławce z każdym rokiem zyskuje na popularności, a rozgrywki zespołowe (punktuje pięciu zawodników drużyny) były tego najlepszym przykładem.

Perfekcyjna organizacja, tempo i wyczerpujące informacje o startujących zawodnikach (tu ukłon dla Pana Stanisława Bielewicza), duże zainteresowanie miejscowych władz z Burmistrzem miasta Panem Robertem Roguskim, nagrody od sponsorów, wszystko to złożyło się na imprezę wręcz idealną.

Zawodnicy uzyskali szereg dobrych rezultatów (startowali w tradycyjnych koszulkach, co wcale nie obniżyło ich wyników, a było jak najbardziej sprawiedliwe w ocenach sędziowskich).

Na wyróżnienie zasługuje rezultat jaki uzyskał junior Bogusław Waszczuk (Wicher Kobyłka), który wycisnął 200 kg w wadze 90 kg.

Punktem kulminacyjnym zawodów był pokazowy występ naszego mistrza świata masters w kulturystyce – Waldemara Nola . Układ pozowania i rzeźba jaką zademonstrował 58-letni kulturysta klubu Tytan Ostrołęka wręcz oszołomił kibiców, którzy w nagrodę po jego występie mieli możność zrobienia sobie zdjęcia z mistrzem.

Wyniki zawodów:

1. MKS Power 2005 Nasielsk

2. MKS Wicher Kobyłka

3. TKKF Apollo 13 Otwock

Inicjatywie mazowieckich działaczy można tylko przyklasnąć i mieć nadzieję, że w przyszłorocznym sezonie dołączą do tych rozgrywek inne zespoły.

Burmistrz Kobyłki Robert Roguski z ciekawością obserwował zawody siłaczy

Zwycięska drużyna MKS Power 2005 Nasielsk z medalami i pucharem

Trzecie miejsce dla zawodników TKKF Apollo 13 Otwock

Stanisław Bielewicz organizator finału

Pozowanie finałowe Waldemara Nola

Pozuje weteran Waldemar Nol

Zdjęcie z mistrzem kulturystyki to pamiątka na całe życie

Wspólne zdjęcie Waldemara Nola i Dariusza Wdowińskiego

Sztangę wyciska Bogusław Waszczuk

Wyciska Dariusz Wdowiński z klubu MKS Power 2005 Nasielsk

Zdobywcy II miejsca drużyna MKS Wicher Kobyłka

Mistrz pozowania Waldemar Nol

Komentarze: