Warszawa, 04.11.2013 – Pokonując najlepszych sportowców CrossFit z USA, Drużyna Światowa  zwyciężyła podczas 2013 CrossFit Invitational USA vs. World. Tegoroczne zawody odbyły się na lotnisku Tempelhof w Berlinie. Złożone z najlepszych sportowców CrossFit drużyny walczyły w wyczerpujących, 75-cio minutowych seriach treningowych. Finalnie zwyciężyła Drużyna Światowa z wynikiem 24-19.

Prowadzeni przez trzykrotnego zwycięzcę CrossFit Games Richa Froninga Jr. i Samantę Briggs, która zdobyła tytuł najbardziej wysportowanej kobiety 2013 (2013 Fittest Woman on Earth), zawodnicy zostali przetestowani do granic możliwości w bardzo wymagających treningach. Finalnie, drużyna Briggs, w skład której weszli: Camille Leblanc-Bazinet, Kara Webb, Albert-Dominic Larouche, Chad Mackay i Frederik Aegidius pokonała Drużynę USA w składzie: Rich Froning Jr., Jason Khalipa, Ben Smith, Lindsey Valenzuela, Valerie Voboril i Talayna Fortunato. Walka o tytuł była relacjonowana na żywo na kanale Eurosport.

CrossFit_Invitational_1
CrossFit_Invitational_4

CrossFit_Invitational_3
Jestem bardzo dumna z mojego zespołu. Byliśmy na przegranej pozycji i to naprawdę fantastyczne uczucie wyjść na prowadzenie,” powiedziała Sam Briggs. ”To były trudne zawody, składające się z wielu różnych treningów wykonywanych w krótkim czasie, ale z pomocą widzów nasza drużyna przezwyciężyła wszystkie trudności”.

Rich Fronning Jr. z Drużyny USA powiedział, „To była ciężka rywalizacja. Daliśmy z siebie wszystko,  oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nie udało się zdobyć tytułu, ale Drużynie Światowej należy się naprawdę duże uznanie”.

Już po raz drugi zorganizowaliśmy zawody CrossFit Invitational – tegoroczna edycja okazała się jeszcze większa i jeszcze lepsza od poprzedniej,” powiedział Dave Castro, dyrektor CrossFit Games i dyrektor do spraw treningu CrossFit Inc. „Nie udałoby nam się tego osiągnąć gdyby nie wspaniali fani, sportowcy i wsparcie całej społeczności CrossFit. Wspieraliśmy sportowców, aby mogli dać z siebie jeszcze więcej, udało nam się również zwiększyć liczbę widzów, którzy stworzyli elektryzująca atmosferę. Jak przekonaliśmy się dzisiejszego wieczoru, CrossFit oznacza bycie przygotowanym na wszystko, a Drużyna Światowa, która początkowo wydawała się być na przegranej pozycji zadziwiła wielu ludzi swoją siłą i hartem ducha, który pozwolił im wysunąć się na prowadzenie i wygrać – to z pewnością sprawiło, że widowisko było jeszcze ciekawsze”.

Społeczność CrossFit rośnie z roku na rok na całym świecie”, powiedział Chris Froio, Head of Training Reebok. ”Te zawody są doskonałym przykładem nie tylko tego, jak bardzo wysportowani są zawodnicy, ale również tego, jak wspaniała jest społeczność CrossFit. Naszym celem jest dostarczenie zawodnikom jak najlepszej odzieży i obuwia, które pomoże im osiągać jeszcze lepsze wyniki. Poprzez współpracę z CrossFitem chcemy przekonać jak najwięcej osób do tej formy aktywności fizycznej, a  zawody takie jak te są najlepszym sposobem, aby osiągnąć ten cel. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie 2014 rok”.

Reebok jest sponsorem tytularnym zawodów CrossFit od 2011 roku. Jednocześnie marka cały czas współpracuje z zawodnikami CrossFit, tworząc obuwie i odzież zaprojektowaną specjalnie z myślą o nich. Wszyscy sportowcy rywalizujący w zawodach CrossFit Invitational, otrzymali specjalnie zaprojektowany zestaw odzieży i obuwia, składający się z m.in. z obuwia Reebok CrossFit Nano 3.0.  Reebok CrossFit Nano 3.0 jest reedycją popularnego modelu i był noszony przez 600 zawodników, w tym Richa Froninga i Samanthę Briggs podczas 2013 Reebok CrossFit Games.

Kolekcja Reebok CrossFit Nano 3.0 dostępna jest na www.sportowysklep.pl, www.fitnesstrening.pl,w sklepie Olimp Olsztyn (ul. Prosta 38, Olsztyn), oraz w sklepach firmowych marki Reebok w Arkadii (Warszawa), Galerii Łódzkiej (Łódź), Galerii Słonecznej (Radom), Silesia City Center (Katowice), Galerii Dominikańskiej (Wrocław).

Więcej informacji na http://games.crossfit.com.
ZAWODY CROSSFIT INVITATIONAL, USA VS. WORLD
SKŁADAŁY SIĘ Z PIĘCIU SERII TRENINGOWYCH.

SERIA 1 – **ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA ŚWIATOWA 11–10**

Trening ‘Jackie’ wykonywany przez mieszane pary na czas—to samo ćwiczenie było wykonywane na otwarciu zawodów 2013 Regionals. Trzy pary z Drużyny USA wykonywały trening w tym samym czasie co trzy pary z Drużyny Światowej, a ich wyniki były porównywane ze sobą. Zwycięska para uzyskała 6 punktów, druga 5 punktów, itd. aż do 6 miejsca, za które przyznawano 1 punkt.

CrossFit_Invitational_2
‘Jackie’:

 • Wiosłowanie na odległość 1000 metrów
 • 50 powtórzeń x 20,25 kg barbell thrusters
 • (przysiad ze sztangą z przodu z wyciśnięciem sztangi nad głową)
 • 30 podciągnięć na drążku

CrossFit_Invitational_21

CrossFit_Invitational_6

SERIA 2 – **ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA ŚWIATOWA 3-0**

Trzy przedstawicielki każdej drużyny trenowały jako zespół. Wszystkie wykonywały ten sam trening na czas z różnym obciążeniem; zwycięska drużyna otrzymała 3 punkty:

 • 15 powtórzeń dumbbell burpee box jumps: 31,5/22,5 kg., w sumie
 • (padnij powstań z hantlami do przeskoku przez skrzynię)
 • 30 x martwy ciąg w parach (263/182 kg; dwóch zawodników przy jednej sztandze, trzeci na zmianę)
 • 30 przysiadów ze sztangą nad głową (101/60 kg; każdy zawodnik wykonuje minimalnie 1, a maksymalnie 10 powtórzeń w jednej serii)
 • 15 x wspieranie na kółkach gimnastycznych

CrossFit_Invitational_15
CrossFit_Invitational_9
SERIA 3 – **ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA USA 3-0**

Trzej przedstawicie każdej drużyny trenowali jako zespół. Wszyscy wykonywali  ten sam trening na czas z różnym obciążeniem; zwycięska drużyna otrzymała 3 punkty:

 • 15 dumbbell burpee box jumps: 31,5/22,5 kg., w sumie
 • (padnij powstań z hantlami do przeskoku przez skrzynię)
 • 30 x martwy ciąg w parach (263/182 kg; dwóch zawodników przy jednej sztandze, trzeci na zmianę)
 • 30 przysiadów ze sztangą nad głową (101/60 kg; każdy zawodnik wykonuje minimalnie 1, a maksymalnie 10 powtórzeń w jednej serii)
 • 15 x wspieranie na kółkach gimnastycznych

CrossFit_Invitational_11

CrossFit_Invitational_8
SERIA 4 – **ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA USA 6-3**

Trening był testem mocy wykonywanym przez mieszane pary: maksymalny wynik w zarzucie sztangi na barki.  Przed rywalizacją, trener każdej drużyny wybrał jedną parę, która będzie walczyła o 4 punkty, jedną do walki o 3 punkty i jedną do walki o 2 punkty.

SERIA 5 – **ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA ŚWIATOWA 7-0**

W finalnym treningu każda drużyna rywalizowała w poniższych:

 • Chodzenie na rękach na odległość 30 metrów
 • 20 x Worm thrusters (przysiady  z obciążeniem  tzw. Robakiem złożonym  z drewnianych klocków połączonych ze sobą za pomocą liny)
 • Przenoszenie sztangi nad głową na odległość 30 metrów (74/45 kg)

CrossFit_Invitational_13

CrossFit_Invitational_5
Chodzenie na rękach i przenoszenie sztangi nie musiały być wykonywane jednocześnie, jednak sportowcy musieli wykonywać je po kolei i nie mogli wyprzedzać innych. Przysiady z obciążeniem wykorzystywały tzw. Robaka złożonego z drewnianych klocków połączonych ze sobą za pomocą liny.

CrossFit_Invitational_12
Robak, który był wykorzystywany również w czasie zawodów CrossFit Games, ważył w sumie ok 180 kg, każdy z poszczególnych klocków minimalnie różni się wagą: 36, 29, 33, 27, 31 i 24 kg. Cała drużyna musiała wykonać pełny przysiad zanim wstała i przeniosła ciężar na drugie ramię.

**ZAWODY ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA ŚWIATOWA Z WYNIKIEM 24 -19**

CrossFit_Invitational_22

CrossFit_Invitational_20

O CrossFit

CrossFit, Inc. jest wiodącą organizacją na świecie, która tworzy funkcjonalne programy treningowe oraz głównym podmiotem wystawiającym certyfikaty dla profesjonalnych trenerów na całym świecie. Stworzony przez Grega Glassmana wszechstronny program wytrzymałościowo-siłowy przeznaczony jest dla amatorów, zawodowych sportowców oraz tysięcy ludzi poszukujących najlepszych rozwiązań w fitnessie i treningu. Certyfikowane kursy i programy CrossFit przeznaczone są nawet dla dzieci. Na rynku ukazuję się CrossFit Journal. Rokrocznie odbywają się zawody CrossFit Games, których celem jest wyłonienie najbardziej wysportowanej osoby na świecie. Obecnie istnieje ponad 7 000 siłowni zrzeszonych w ramach CrossFit.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony: www.crossfit.com; http://www.facebook.com/crossfithq; http://www.youtube.com/user/CrossFitHQ.

CrossFit_Invitational_17

Komentarze: