Bogdan Wenta, w przeszłości m.in. znakomity piłkarz ręczny i trener reprezentacji Polski szczypiornistów oraz Paweł Czapiewski, były halowy mistrz Europy w biegu na dystansie 800 metrów wzięli udział w biegu ekstremalnym Runmageddon Rekrut, który w miniony weekend odbył się na warszawskim Torze Służewiec.  W zamian za podjęcie przez nich tego wyzwania organizatorzy biegu wpłacą po około 2 000 zł na konta organizacji charytatywnych, które wskazali.  

Paweł Maul (8)

Organizatorzy ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddon Rekrut stworzyli program charytatywny, w ramach którego zaprosili do startu w imprezie Pawła Czapiewskiego, średniodystansowca, medalistę mistrzostw świata i halowego mistrza Europy w biegu na dystansie 800 metrów oraz Bogdana Wentę, byłego selekcjonera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

W zamian za podjęcie wyzwania, organizator przekaże całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek na imprezę Runmageddon Rekrut tj. 3850 zł po równo na wskazane przez nich cele charytatywne.

Bogdan Wenta startując w Runmageddonie wspierał akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, a Paweł Czapiewski rehabilitację zmagającej się z chorobą nowotworową Julki Gajzler.

Pawel_Czapiewski_fot._Pawel_Maul

Obaj zawodnicy pokonując 6 kilometrową trasę z 32 przeszkodami dotarli do mety Runmageddonu kompletnie ubłoceni, ale bardzo szczęśliwi. Bogdan Wenta startował w sobotę i dodatkową przeszkodą, z jaką się zmagał był   40 stopniowy upał panujący tego dnia w Warszawie. Na mecie pojawił się w 01:20:56 od strzału startera. Zawodnicy podkreślali jego nieocenioną pomoc przy przeszkodach. Startujący w niedzielę Paweł Czapiewski też nie miał łatwego zadania, ponieważ skwar zastąpił rzęsiście padający deszcz, który mocno utrudniał pokonywanie trasy. Ostatecznie dotarł do mety w czasie 01:02:44.

Paweł Maul (1)

Bogdan Wenta stawił się na starcie Runmageddonu z całą rodziną w sobotę. Towarzyszyła mu żona Iwona oraz syn Tomasz. Były trener Vive Targi Kielce i kadry polskich szczypiornistów wystartował w koszulce „Drużyny Bartka”, którą w całej Polsce noszą setki biegaczy wspierających akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”.

Paweł Maul (15)

Cieszymy się, że Bogdan Wenta i Paweł Czapiewski wzięli udział w Runmageddonie i wsparli w ten sposób za naszym pośrednictwem konta organizacji charytatywnych. Wiemy, że obaj świetnie się bawili pokonując przeszkody i podkreślali, jak ważna na trasie była wzajemna pomoc zawodników. Szczególnie Bogdan Wenta na trasie wykorzystał swój wzrost oraz umiejętność współpracy wyniesioną z gry w piłkę ręczną i bardzo pomógł wielu zawodnikom pokonywać kolejne przeszkody. Liczymy, że nasze zaproszenie do startu w kolejnych imprezach spod znaku Runmageddonu przyjmą następne znane osoby ze świata m.in. sportu i kultury. Kolejna szansa już 6 września w Sopocie!” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

O Bogdanie Wencie
Bogdan Wenta urodził się 19 listopada 1961 roku w Swarożynie. Był zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk, Bidasoa Irun, FC Barcelona, TuS Nettelstedt i SG Flensburg-Handewitt. Uczestniczył w siedmiu finałach europejskich pucharów, co czyni go jednym z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. W latach 2008-2013 był trenerem klubu Vive Targi Kielce, który pod jego wodzą czterokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych, a w 2013 roku zajął 3. miejsce w rozgrywkach EHF Champions League. Przez lata był też trenerem reprezentacji Polski doprowadzając ją do medali mistrzostw świata i Europy. Od 2014 roku Bogdan Wenta jest posłem do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Komentarze: