Coraz częściej przeglądając strony internetowe, nie tylko związane z CrossFitem, zauważam, że wiek, w którym zaczyna się przygodę ze sportem siłowym, jest coraz niższy. Ma to swoje plusy i minusy. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli osoby kilkunastoletnie przychodzą na siłownię, do trenerów CrossFit i pragną, aby ich ciało było sprawne. Bez względu na wszystko jest to godne pochwały.

Ostatnio, dość przypadkowo znalazłem film z treningu 17-letniej dziewczyny, która wykonuje trening CrossFit. Byłem pod wrażeniem jej fizycznej pewności siebie oraz budowy ciała, która wygląda jak by była trenowana od lat. Nie ukrywam, że oglądając ten film byłem na prawdę zachwycony, tym bardziej, że z takim zaangażowaniem młoda dziewczyna zapatruje się na sporty siłowe i wytrzymałościowe.

Obecnie więcej nastolatków spędza czas w domach, przy komputerach, zamiast zadbać o własne zdrowie i samopoczucie. Świat niestety walczy sam ze sobą, dzieląc ludzi na tych, którzy prowadzą stacjonarne życie i tych, którzy ruch fizyczny traktują jako ważny element życia.

Jednak jeszcze większym zaskoczeniem jest trening osób starszych. To wymaga jeszcze większego zaangażowanie i walki z samym sobą. Ciało osób w podeszłym wieku nie jest już tak sprawne przez co i sprawność psychiczna jest nieco słabsza. Znając przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” można tylko pogratulować zaciętości i wytrwałości.

Komentarze: