Znamy zwycięzców drugiej edycji konkursu organizowanego wspólnie przez Reebok i MOFILM. Warszawa, 19 lipca 2013 – Reebok ogłosił nazwiska pięciu młodych utalentowanych filmowców wyłonionych w ogólnoświatowym konkursie zorganizowanym w ramach wsparcia kampanii „Live With Fire”. Zwycięzcami konkursu prowadzonego we współpracy z międzynarodową agencją crowdsourcingu MOFILM są: Brianda Carreras z Republiki Dominikany, Kiel Milligan z Kanady oraz Matt Connolly, Josh Traywick, Kyler Dennis i Melissa Panzer & Jonathan Barenboim z USA.

Filmy, które wzięły udział w festiwalu Cannes Lions w lipcu, zostały stworzone w ramach konkursu skierowanego do młodych filmowców. Zadaniem uczestników konkursu było nakręcenie krótkometrażowego filmu prezentującego prawdziwe życiowe historie ludzi, którzy żyją z pasją, determinacją i dążą do wyznaczonego celu. Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni do współpracy przy globalnej kampanii marki Reebok i pomogą w opowiedzeniu historii inspirujących ludzi, w tym niektórych ambasadorów marki Reebok. W marcu tego roku ogłoszono nazwiska pięciu poprzednich zwycięzców, których filmy zostały zgłoszone na festiwal SXSW. Filmy wyróżnione w drugiej grupie zwycięzców to:

1. “Dance With Fire”, autor: Brianda Carreras. Film prezentuje historię dziewczyny zmagającej się z uprzedzeniami, które nie pozwalają jej kontynuować swojej pasji, jaką jest taniec.

2. „Courage Canada”, autor Kiel Miligan. Historia hokeisty, który przezwyciężył swoją niepełnosprawność, dzięki czemu mógł nie tylko ponownie grać w hokeja, ale też inspirować innych.

3. “Living the Game”, autor: Matt Connolly. Motywująca historia człowieka, który odnalazł spokój w treningu Capoeira – Brazylijska sztuka walki.

4. „The Stoke”, autor: Joshua Traywick. Film opowiada o akcji charytatywnej „Life Rolls On” dającej szansę niepełnosprawnym sportowcom na doświadczenie takich dyscyplin jak surfing czy skate boarding.

5. „A Leg in Faith”, autor: Kyler Dennis. Obraz prezentuje historię paraolimpijczyka Jarryda Wallacea i jego zmagania związane z powrotem do biegania, po tym jak stracił nogę w wieku 19 lat.

6. „I Am Sven Yrvind”, autorzy: Melissa Penzer i Jonathan Barenboim. Niezwykła historia
74-letniego Svena Yrvinda, który buduje jednoosobową łódź o długości 10 stóp, aby opłynąć w niej świat w 600 dni.

“Uważamy, że opowiadanie historii zwykłych ludzi, jest tak samo ważne jak celebrowanie historii profesjonalnych sportowców czy gwiazd,” mówi Matt O’Toole, Chief Marketing Officer, Reebok.

„Te historie pokazują ludzi, żyjących pełnią życia i inspirujących innych do takiego życia. Najlepsi filmowcy pokazali tę pasję w swoich filmach, bardzo cieszymy się na współpracę z laureatami konkursu przy trwającej kampanii „Live With Fire”.

Od momentu ogłoszenia konkursu w styczniu, Reebok otrzymał ponad 200 zgłoszeń od filmowców z całego świata. Spośród nich wyłoniono dziesięciu zwycięzców, którzy będą współpracowali z Reebokiem przy projekcie „Live With Fire”. Zwycięskie filmy odzwierciedlają filozofię marki promującą życie z pasją i inspirowanie innych do takiego życia. Wszyscy wyłonieni filmowcy mają szansę na wygranie 8 000$.

Wszystkie filmy dostępne są na nowym kanale „Live With Fire”

Komentarze: