Runmageddon Classic w Sopocie odbędzie się 6 września, a już powoli kończą się wolne miejsca na tą imprezę. Powodem tak dużego zainteresowania uczestników sopocką edycją imprezy jest sukces dwóch pierwszych edycji Runamgeddonu w Warszawie. Limit miejsc na zawody w Sopocie wynosi 900 zawodników, a na liście startowej zapisanych jest już ponad 750 nazwisk! Organizatorzy znów zapewniają, że będzie piekło i niesamowita zabawa.

BikeLife_16

Runmageddon wyrusza w Polskę. Kolejne zawody tego cyklu odbędą się 6 września 2014 roku, tym razem w Sopocie. Na zawodników czekać będzie trasa o długości ok. 12 kilometrów, a na niej ponad 40 przeszkód, których pokonanie będzie wymagało niezwykłego hartu ducha i sprawności fizycznej.  Trasę uatrakcyjni część przeszkód znanych z imprez w  Warszawie, a także kilka niespodzianek szykowanych wyłącznie na sopocką edycję Runmageddonu. Organizatorzy obiecują, że będzie to masakra w pełnym wydaniu! Zmagania toczyć się będą na Hipodromie w Sopocie, okolicach Ergo Areny, a także na plaży oraz w morzu na granicy Gdańska i Sopotu.

BikeLife_1

Warto się pospieszyć z zapisami na Runmageddon Classic, ponieważ limit uczestników na tą imprezę wynosi 900 osób, a na liście startowej jest już 750 zawodników. Doświadczenia z poprzednich edycji pokazują że zamknięcie zapisów może nastąpić długo przed startem Runmageddonu.

_L3W7808

Zainteresowanie zawodami Runmageddon Classic w Sopocie jest bardzo duże. Limit miejsc na sopockie zawody ustaliliśmy na 900 uczestników, ponieważ w tym samym czasie w Ergo Arenie odbędą się mecze w ramach Mistrzostw Świata siatkarzy.Zainteresowanie imprezą Sopocie jest jednak dużo większe i szacujemy, że nawet dwukrotnie przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Myślę, że na szybkie tempo zapisów wpływają bardzo dobre recenzje poprzednich dwóch edycji Runmageddonu. Wolnych miejsc nie zostało już zbyt wiele, dlatego zachęcam wszystkich chętnych, którzy chcą się sprawdzić w wymagających warunkach tej rywalizacji. Możemy obiecać, że w Sopocie z pewnością nie zmieni się ekstremalny klimat tej imprezy. W zawodach wykorzystamy bliskość morza i część trasy trzeba będzie pokonać w morskiej wodzie. Umiejętność pływania nie będzie niezbędna, ale pokonanie kilkuset metrów w wodzie powyżej pasa i tak będzie sporym wyzwaniem dla uczestników. Runmageddon Classic w Sopocie to szczególnie widowiskowe zawody dla kibiców, którzy tego dnia będą chcieli dopingować swoich znajomych.– powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

P54A4785

Zawody w Sopocie będą przedostatnią imprezą z cyklu Runmageddon w tym roku. Ci, którzy chcą poczuć emocje związane ze startem w tej imprezie, będą mieli jeszcze okazję sprawdzić swoje umiejętności  30 listopada na terenie warszawskiego Toru Służewiec, gdzie odbędzie się Runmageddon Hardcore.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się na ściany i liny, czołgać pod zasiekami, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Komentarze: