Reebok Crossfit Games 2012

Warszawa, 23 lipca 2012 – podczas 2012 Reebok CrossFit Games, 24-letni Rich Froning Jr i 22-letnia Annie Thorisdottir, już drugi rok z rzędu zdobyli tytuły najbardziej wysportowanych osób na świecie („The Fittest on Earth™”). Po czterech wyczerpujących dniach zawodów w bazie wojskowej w Pendleton i Home Depot Center w Carson w Kalifornii, Froning Jr. z Cookeville, Tenn. i Thorisdottir z Reykjaviku, Islandia, dopingowani przez tłumy fanów, pokonali wszystkich przeciwników, zdobywając główne nagrody z całkowitej puli o łącznej wartości miliona dolarów.

Ostatniego dnia zawodów Froning Jr. i Thorisdottir umocnili pozycję liderów pokonując 46 mężczyzn
i 45 kobiet. Dzięki doskonałym wynikom zapewnili sobie zwycięstwo i jednocześnie pobili swoje indywidualne rekordy. Na podium dołączyli do nich sportowcy CrossFit, którzy nigdy wcześniej na nim nie stanęli. W kategorii indywidualnych zawodów mężczyzn, na drugim miejscu uplasował się 34-letni Matt Chan z Denver, Kolorado, uczestnik wszystkich pięciu poprzednich edycji zawodów, a zarazem najstarszy medalista w historii Reebok CrossFit Games. Jako trzeci zakończył zawody 30-letni Kyle Kasperbauer z Omaha, w stanie Nebraska. W kategorii kobiet, drugie miejsce zajęła 23-letnia Julie Foucher z Ann Arbot, w stanie Michigan, która w latach 2011 i 2010 plasowała się na piątym miejscu. Na trzecim miejscu uplasowała się 32-letnia Talayna Fortunato z Neapolu na Florydzie, która po raz pierwszy brała udział w zawodach.

„Zawsze kiedy biorę udział w zawodach, moim celem jest wygrana, ale tegoroczne zwycięstwo jest wyjątkowe”, powiedziała Thorisdottir. „Przez długi czas szukałam dla siebie odpowiedniego sportu,
w którym mogłabym rywalizować i który byłby dla mnie odpowiedni. Kiedy dowiedziałam się o CrossFit, poczułam się jak w domu. Wsparcie, jakie otrzymujemy od społeczności CrossFit i tłumy kibiców, które zjawiają się na zawodach, sprawiają, że dajemy z siebie wszystko”.

„Przychodząc na zawody Reebok CrossFit Games nigdy nie wiesz, jakie zadanie otrzymasz, dlatego staram się być przygotowany do każdego rodzaju treningu. Co roku, CrossFit stawia przed uczestnikami zupełnie nowe wyzwania, dlatego trzeba być fizycznie i psychicznie gotowym na wszystko.” mówi Froning Jr.

Podczas szóstej edycji zawodów Reebok CrossFit Games, zawodnicy musieli zmierzyć się
z 15 specjalnie opracowanymi treningami sprawdzającymi ich umiejętności fizyczne. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o dziesięć podstawowych parametrów treningu ogólnorozwojowego takich jak: wydolność układu naczyniowo-sercowego, wytrzymałość, siła, elastyczność, moc, koordynacja, zwinność, równowaga i dokładność. Tegoroczna rywalizacja przewidywała wiele niespodzianek: część zadań została ogłoszona tydzień przed rozpoczęciem zawodów, o pozostałych, zawodnicy dowiadywali się kilka minut przed ich rozpoczęciem. Niektóre ćwiczenia, takie jak Double Banger, wprowadziły do rywalizacji nieznane dotychczas sprzęty – np. młot kowalski, natomiast trzy ostatnie ćwiczenia były klasycznymi treningami CrossFit: Elizabeth, Isabel i Fran.

Podczas weekendu, w najbardziej nieoczekiwanym momencie organizatorzy zaskoczyli zawodników dodatkowym dniem treningu, który odbył się w środę w bazie wojskowej Marine Corps w Pandleton.
W czasie dodatkowego dnia uczestnicy zmierzyli się z triathlonem – pływanie na dystansie 700-metrów,
8 kilometrów jazdy rowerem górskim po nierównym terenie oraz 11,3 kilometrów biegu szlakiem górskim Microwave Mountain, zawodnicy zmierzyli się również z przygotowanym torem przeszkód.

„Podczas weekendu, Rich i Annie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również przygotowaniem psychicznym – zadania są wymagające, a konkurencja z roku na rok coraz silniejsza”. powiedział Chris Froio, Head of Fitness & Training w Reebok. „W Reeboku postrzegamy CrossFit jako sport XXI wieku, a zawody, które odbyły się w ten weekend są tego najlepszym przykładem, ponieważ pozwalają doświadczyć współzawodnictwa, koleżeństwa i wspólnoty, czyli tego, co ludzie najbardziej kochają w tradycyjnych sportach. Zależy nam, by ludzie na całym świecie mogli tego doświadczyć, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z CrossFit. Sponsorując zawody CrossFit Games
i wprowadzając specjalną linię obuwia i odzieży na zawody wyposażoną w najnowsze technologie, chcemy promować nowe podejście do tej dziedziny sportu. Inspirują nas sportowcy, którzy w ten weekend wzięli udział w zawodach, a także wspólnota i wsparcie, jakie sobie wzajemnie okazują”.

W tym roku po raz drugi Reebok wystąpił jako główny sponsor zawodów CrossFit Games. Tegoroczne zawody rozpoczęły się w lutym, gromadząc ok. 70 tysięcy osób, co świadczy o coraz większej popularności imprezy, ponieważ w 2011 r. obecnych było 26 tysięcy osób. Po ukończeniu pięciu treningów, w ciągu pięciu tygodni eliminacji, 60 najlepszych mężczyzn i kobiet, a także 30 zespołów
z 17 regionów, zakwalifikowało się do 3-dniowych zawodów regionalnych, które wyłoniły finałowych uczestników zawodów Reebok CrossFit Games 2012.

W ramach współpracy Reebok i CrossFit, wspierani przez najlepszych sportowców CrossFit na świecie, pracowali wspólnie nad stworzeniem kolekcji obuwia, odzieży i akcesoriów, które zaspakajałyby specyficzne potrzeby zawodników tej dyscypliny. Podczas zawodów 2012 Reebok CrossFit Games została po raz pierwszy pokazana nowa linia produktów, opracowana specjalnie dla najlepszych sportowców. Kolekcja obejmuje m.in. buty Reebok CrossFit Nano 2.0, które zapewniają zwiększoną oddychalność, lepszą elastyczność, a przede wszystkim doskonałą stabilność. Opracowano również nowe modele odzieży, obejmujące odzież kompresyjną, która nie tylko zapobiega absorbowaniu przez materiał bakterii, ale zapewnia również ochronę przed wysoką temperaturą i pozwala utrzymać chłód, nawet podczas treningów na świeżym powietrzu w pełnym słońcu. Nowa linia produktów jest dostępna na stronie http://www.shopcrossfitreebok.com

Żeby uzyskać więcej informacji na temat 2012 Reebok CrossFit Games,
przejdź do:

http://games.crossfit.com


Jeśli chcesz zobaczyć więcej:

http://www.youtube.com/watch?v=hyy-xfJj-1QO Reebok

http://www.youtube.com/watch?v=Zc3rj6uQ8ao

http://www.youtube.com/watch?v=ShvB6QHcIP0

Reebok International Ltd., z siedzibą w Canton, w stanie Massachusetts, to czołowy światowy projektant, producent, i dystrybutor obuwia, strojów i sprzętu sportowego fitness i codziennego. Jako przedsiębiorstwo zależne od Grupy Addidas, firma działa w ramach różnych oddziałów pod markami Reebok, Reebok-CCM Hockey oraz Sports Licensed Division. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.reebok.com lub: http://reesha.re/plus; http://facebook.com/reebok; http://twitter.com/reebok; http://youtube.com/reebok.
Reebok jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Reebok International Limited.

O CrossFit

CrossFit, Inc. Jest wiodącą organizacją na świecie, która tworzy funkcjonalne programy treningowe oraz głównym podmiotem wystawiającym certyfikaty dla profesjonalnych trenerów na całym świecie. Ten stworzony przez Grega i Laurena Glassman wszechstronny program wytrzymałościowo-siłowy przeznaczony jest dla amatorów zawodowych sportowców oraz tysięcy ludzi poszukujących najlepszych rozwiązań w fitnessie i treningu

Certyfikowane kursy i programy CrossFit przeznaczone są nawet dla dzieci. Na rynku ukazuję się CrossFit Journal. Rokrocznie odbywają się zawody CrossFit Games, których celem jest wyłonienie najbardziej wysportowanej osoby na świecie.. Obecnie istnieje ponad 3,300 siłowni zrzeszonych
w ramach CrossFit.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony:

www.crossfit.com

http://www.facebook.com/crossfithq

http://www.youtube.com/user/CrossFitHQ

CrossFit, 3,2,1 ..Go! oraz Fittest on Earth to zarejestrowane przez CrossFit, Inc znaki towarowe, stosowane w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach.

Kontakt prasowy:
Partner of Promotion
Katarzyna Korszeń
Account Manager
tel: 22 858 74 58 wew. 18
k.korszen@partnersi.com.pl

Partner of Promotion
Łucja Dzierżak
Account Executive
tel: 22 858 74 58 wew. 32
l.dzierzak@partnersi.com.pl

Reebok
Michał Kępiński

Brand Activation Manager
tel: 22 571 67 34
michal.kepinski@reebok.com

Komentarze: