Na trzy tygodnie przed imprezą Runmageddonu Rekrut w Sopocie na listach startowych jest już prawie 1 500 nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że podczas sopockich zawodów padnie rekord frekwencji Runmageddonu! Ponad 900 uczestników wystartuje w drużynach, które na teren sopockiego Hipodromu zjadą praktycznie z całej Polski.

Najliczniejszą drużynę wystawią ponownie gospodarze z północy, ekipa NORDCITY. Organizatorzy zapowiadają, że znów będzie piekło i niesamowita zabawa.
11 kwietnia Runmageddon ponownie opanuje Hipodrom w Sopocie, tym razem w formule Rekrut, która oznacza, że uczestnicy będą mieli do pokonania 6km i ponad 30 przeszkód takich jak się m.in. z wysokie ściany, okopy,  pionowe  i skośnymi siatki. Biegacze będą również przenosili ciężary i czołgali się w piachu. Trasa biegu zostanie poprowadzona przez stajnie sopockiego hipodromu.

Ola_Bulanowska_1

Listy startowe Runmageddonu  zawierają nazwiska prawie 1 500 uczestników i wciąż zgłaszają się kolejni zawodnicy chcący sprawdzić hart ducha i sprawności fizyczną. Ukończenie biegu z pewnością ułatwia wspólny start z przyjaciółmi, nie dziwi więc fakt, że zdecydowana większość zawodników pobiegnie właśnie w drużynach. Takich osób jest ponad 900. Najliczniejszą drużynę wystawia team NORDCITY, w skład której wchodzi 34 osób. Aż 22 osób liczy najliczniejsza przyjezdna drużyna spoza Pomorza – Elitarne Dziki z Warszawy.

Ola_Bulanowska_5

Zainteresowanie zawodami Runmageddon Rekrut w Sopocie jest bardzo duże. Myślę, że na szybkie tempo zapisów wpływają bardzo dobre recenzje poprzedniej edycji Runmageddonu rozegranej w tym pięknym kurorcie. Wolnych miejsc nie zostało już zbyt wiele, dlatego zachęcam wszystkich chętnych, którzy chcą się sprawdzić w wymagających warunkach tej rywalizacji. Układając tor przeszkód celowo umieszczamy przeszkody wymagające współpracy. Wzajemne pomaganie sobie podczas pokonywania tych przeszkód tworzy świetną atmosferę wśród uczestników oraz niepowtarzalny klimat z którego już Runmageddon słynie. Mogę jednak uspokoić wszystkich tych, którzy startują w pojedynkę, bowiem współpraca między zawodnikami na trasie odbywa się bez podziałów drużynowych. Startujący indywidualnie zawodnicy z pewnością na taką pomoc przy pokonywaniu przeszkód mogą liczyć.” –  powiedział Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddonu.

ANIA_SULIK_184

Pierwsza sopocka edycja Runmageddonu rozegrana we wrześniu ubiegłego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem fanów ekstremalnego biegania, jednak tempo zapisów na tegoroczną imprezę bije wszelkie rekordy.

Ola_Bulanowska_2

Warto się pospieszyć z zapisami na sopocki Runmageddon Rekrut, doświadczenia z poprzednich edycji pokazują, że zamknięcie zapisów może nastąpić długo przed startem. Po imprezie na Pomorzu, Runmageddon odwiedzi także Beskidy (Myślenice) i Górny Śląsk (Gliwice).

Ola_Bulanowska_3

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Komentarze: