Na warszawskim Torze Służewiec w niedzielę zakończył się ekstremalny bieg Runmageddon Rekrut. W trakcie  dwóch dni z 6 kilometrową trasą, na której znalazły się 32 przeszkody zmierzyło się prawie 1300 osób. Skwar i słońce w sobotę oraz rzęsisty deszcz w niedzielę dodatkowo uatrakcyjniły wyzwanie, przed którym stanęli uczestnicy zawodów. Mimo ekstremalnych warunków atmosferycznych impreza upłynęła pod znakiem doskonałej zabawy, a na metę Runmageddonu zawodnicy docierali kompletnie ubłoceni, zmęczeni, ale uśmiechnięci.

_O5B4803

plvideo Piotr Lipiński (15)

plvideo Piotr Lipiński (14)

Uczestnicy zawodów Runmageddon Rekrut mieli do pokonania ponad 6 kilometrową trasę, na której znalazły się 32 przeszkody sztuczne i naturalne.  Nie zabrakło ścian, zasieków, bagien, okopów oraz lin. Po raz pierwszy w biegu tego typu w Polsce uczestnicy Runmageddonu zmagali się również z przeszkodą lodową.  Aby pokonać trasę,  trzeba było biegać, skakać, wspinać się, czołgać, a przede wszystkim współpracować z innymi zawodnikami, ponieważ część przeszkód została skonstruowana w taki sposób, by była zbyt trudna do pokonania samodzielnie.

_L3W6424

_O5B4930

_O5B5152

„Ludzie startujący w Runmageddonie to „wariaci”. To ludzie, którzy chcą przeżyć pierwotne emocje, podrapać się drutem kolczastym, przeczołgać w błocie, wspiąć na kilka metrów… chcą przeżyć coś odbiegającego od ich codziennych doświadczeń, pobawić się w ekstremalny sposób, ale również sprawdzić granice swoich możliwości. Dziękujemy  za udział wszystkim uczestnikom! Wasza radość na mecie jest dla nas najważniejszym miernikiem jakości imprezy, więc – biorąc pod uwagę Wasze reakcje – nie mamy wątpliwości, że warto było poświęcić setki godzin pracy na przygotowanie tych zawodów. Już nie możemy się doczekać kolejnych eventów, na których Was wymęczymy i ubrudzimy, tj. Runmageddon Classic w Sopocie i Runmageddon Hardcore w Warszawie.” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

_O5B5050

plvideo Piotr Lipiński (2)

_O5B5399

Kibice, którzy w weekend licznie odwiedzili warszawski Tor Służewiec mogli wziąć udział w profesjonalnych treningach CrossFit, a dzieci mogły zmierzyć się z mini-torem przeszkód.

plvideo Piotr Lipiński (4)

plvideo Piotr Lipiński (7)

Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przekazany na cele charytatywne wskazane przez Pawła Czapiewskiego, medalistę mistrzostw świata i Europy w biegu na dystansie 800 metrów oraz Bogdana Wentę, byłego trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, którzy wystartowali w Runmageddonie Rekrut.

P54A3775

P54A3840
P54A4785

plvideo Piotr Lipiński (17)

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

plvideo Piotr Lipiński (5)

plvideo Piotr Lipiński (9)

plvideo Piotr Lipiński (12)

plvideo Piotr Lipiński (6)

plvideo Piotr Lipiński (16)

plvideo Piotr Lipiński (11)

Komentarze: