Już w najbliższą niedzielę 18 maja na warszawskim Ursynowie odbędzie się „Trening Cichociemnych” zorganizowany przez Runnmageddon. Zajęcia zostaną przeprowadzone na kilometrowym torze inspirowanym autentycznym obiektem treningowym Cichociemnych w Largo House w Szkocji. Udział w treningu jest bezpłatny, zapisy trwają do 17 maja na www.runmageddon.pl

Zaproszenie
„Trening Cichociemych” będzie częścią II Dnia Cichociemnych, pikniku militarno-historycznego organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Jego uczestnicy będą mogli poczuć namiastkę ekstremalnego treningu tej legendarnej jednostki pokonując specjalny tor złożony z 6-8 przeszkód zbudowanych przez ekipę Runmageddonu. Niedzielny trening będzie okazją do sprawdzenia sprawności, szybkości i siły w starciu z kilometrową trasą, na której trzeba będzie m.in. wdrapywać się na ściany i liny, czołgać się i przenosić ciężary.

Jesteśmy dumni z faktu, że poprzez organizację Treningu Cichociemnych możemy oddać hołd i pamięć żołnierzom z tej osławionej podczas II wojny światowej jednostki. Planując przeszkody przy organizacji imprez spod znaku Runmageddonu inspirowaliśmy się m.in. obiektami takimi jak ten, stworzony dla Cichociemnych w Szkocji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie oraz zmierzenia się z historią i samym sobą.” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

„Trening Cichociemnych” będzie wydarzeniem z pogranicza sportu ekstremalnego i masowego nastawionym na dobrą zabawę.  Ważnym celem tej imprezy będzie krzewienie pamięci o Cichociemnych. Limit uczestników wynosi 200 osób.
Impreza odbędzie się 18 maja 2014 roku, na terenie zielonym na przedłużeniu ul. rtm. W. Pileckiego w Warszawie (przedpole góry Trzech Szczytów, tzw. Górka Kazurka).
Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 12:00. Kolejne serie będą startować co 30 minut do godziny 15:30. Bezpłatne zapisy na stronie: http://www.runmageddon.pl a w przypadku niepełnego wykorzystania limitu miejsc – również na miejscu, bezpośrednio w biurze zawodów.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Najbliższa impreza odbędzie się w dniach 19-20 lipca 2014 na Torze Służewiec w Warszawie. Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2 godziny. Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 12:00 dla biegów w sobotę 19 lipca i godzinę 10.00 dla biegów w niedzielę 20 lipca. Kolejne serie będą startować co pół godziny.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Komentarze: