Ben Smith i Katrin Davidsdottir zdobywcami tytułu Fittest on Earth
Warszawa, 6 sierpnia 2015 r. – Tegoroczna edycja ogólnoświatowych zawodów Reebok Crossfit Games była niezwykle emocjonująca. W wymagających zmaganiach, Ben Smith i Katrin Davidsdottir zdobyli zaszczytne miano „The Fittest Man/Woman on Earth”.

Śmiałkowie z powodzeniem stanęli do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego globu, zdobywając swoje mistrzowskie tytuły przed liczną publicznością na stadionie StubHub Center w Kalifornii. Reebok Crossfit Games to czołowa impreza crossfitowa na świecie. Zawody uznawane jako jedne z najbardziej wymagających, są ostatecznym testem sprawności dla najwytrwalszych sportowców z całego globu. Od momentu powstania w 2007 roku wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku walka o pierwsze miejsce na zawodach Reebok Crossfit Games w kategorii Mężczyzn była niezwykle zacięta. Ben Smith, siedmiokrotny uczestnik zawodów Crossfit, stoczył wyrównany pojedynek z faworytem tegorocznych finałów – Mattem Fraserem. Odniesienie zwycięstwa przez Smitha oznacza, że tytuł „The Fittest Man on Earth” powędruje do innego zawodnika po raz pierwszy od 2011 roku, kończąc w ten sposób czteroletnią dominację weterana Richa Froninga. Utytułowany zawodnik z kolei dodał do swojej listy osiągnięć zwycięstwo w rywalizacji drużynowej, wprowadzając swój zespół Crossfit Mayhem Freedom na najwyższy stopień podium.

Ben_Smith_WINS

Jak powiedział Ben Smith, „The Fittest Man on Earth”: „Nie dokonałem żadnych zmian programu treningowego. Wydaje mi się, że kluczem do zwycięstwa było to, że przystąpiłem do zawodów z większą pewnością siebie. W tym roku wziąłem udział we wszystkich konkurencjach i dałem z siebie 100%. Nie miałem zamiaru oszczędzać sił w jakimkolwiek momencie.”

W kategorii Kobiet, znakomite wyniki osiągnęły zawodniczki debiutujące, deklasując konkurentki. Notując zaledwie swój trzeci występ w zawodach Crossfit Games, po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Islandii, Katrin Davidsdottir. Na miejscach drugim i trzecim znalazły się zawodniczki, dla których występ w tej imprezie sportowej był debiutem – Australijka Tia-Clair Toomey oraz Sara Sigmundsdottir z Islandii.

Katrin_T_Davidsdottir_WINS

„Rywalizacja u boku Sary była fantastycznym przeżyciem, gdyż wywierałyśmy na sobie wzajemnie presję osiągnięcia jak najlepszego wyniku. W tym roku było naprawdę ciężko z uwagi na wiele problemów, których wcześniej nie doświadczyłam. Musiałam szybko podejmować spontaniczne decyzje, aby móc sobie z nimi poradzić.” – w taki oto sposób zwyciężczyni, Katrin Davidsdottir, skomentowała przebieg tegorocznej rywalizacji.
Jak dodał Kenny Gamble, z centrali firmy Reebok: „Tworzenie absolutnie najwyższej jakości obuwia i odzieży przeznaczonych do treningu Crossfit, to coś z czego jako Reebok jesteśmy bardzo dumni. Cały tegoroczny sezon zawodów Reebok Crossfit Games był dla nas wyjątkowy z uwagi na piątą rocznicę współpracy z federacją Crossfit. Ci niesamowici sportowcy poddają nasze produkty ostatecznej próbie. Okres finałów to dla nas ogromna dawka inspiracji oraz energii.”

Marka Reebok jest sponsorem tytularnym zawodów Crossfit Games od roku 2011. Podczas tegorocznych finałów, firma Reebok zapewniła każdemu z zawodników odpowiednią odzież, obuwie oraz inne akcesoria, w tym najnowszy model butów Reebok Crossfit Nano 5.0. Zaprojektowany przez sportowców uprawiających Crossfit i dla nich przeznaczony – rewolucyjny Reebok Crossfit Nano 5.0 to ukoronowanie pięcioletniej współpracy dwóch fitnessowych gigantów – marki Reebok i federacji Crossfit. Najnowsza odsłona kultowego buta do Crossfitu zawiera szereg udoskonaleń, dzięki którym jest najnowocześniejszym obuwiem do treningu. Wykorzystanie w cholewce niezwykle wytrzymałego materiału Kevlar® zapewnia dodatkową ochronę podczas najbardziej zaawansowanych i różnorodnych treningów Crossfit.

Pełne tabele z najlepszymi wynikami w poszczególnych konkurencjach oraz inne informacje na temat zawodów Reebok Crossfit Games 2015 można znaleźć na stronie http://games.crossfit.com.
Buty Reebok CrossFit Nano 5.0. dostępne są w salonach sprzedaży Reebok oraz na stronie www.reebok.pl.

Komentarze: