Aloes stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Na półkach wszystkich sklepów możemy znaleźć napoje z aloesem. Sama roślina znana od tysiącleci ma silne działanie zdrowotne w wielkim zakresie. Można ją wykorzystać wewnętrznie i zewnętrznie. Co więcej warto wiedzieć o aloesie?

Aloes zawiera w sobie ponad 200 składników odżywczych takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, polisacharydy, enzymy oraz kwasy tłuszczowe. To właśnie dlatego aloes ma tak szerokie zastosowanie, pomimo, że w 99% składa się z wody.

9 zastosować aloesu:
1. Witaminy i minerały.

Aloes zawiera witaminy A, C, E, kwas foliowy, cholinę, witaminę B1, B2, B3 (niacynę). Dodatkowo jako jedna z niewielu roślin zawiera witaminę B12. Oprócz tego znajdziemy w nim wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, miedź, mangan, potas.

2. Adaptogen.

Adaptogen wzmacnia naturalną zdolność organizmu do przystosowywania się do zmian zewnętrznych i poprawa działanie układu odpornościowego. Adaptogen pomaga także redukować stres.

3. Poprawia trawienie.

Aloes może pozytywnie wpływać na wszelkie zaburzenia jelitowe. Poprawia działanie przewodu pokarmowego oraz pomaga w jego oczyszczaniu.

Adaptogen pomaga przy biegunkach, reguluje cykle trawienne.

4. Detoksykacja.

Jedzenie aloesu poprawia oczyszczanie toksyn z ciała i poprawę metabolizmu. Dzięki niemu zmniejszamy także ryzyko raka jelita grubego.

5. Alkalizacja ciała.

Choroby i infekcje lubią środowisko zasadowe. Organizm człowieka to w dużej mierze środowisko kwaśne, głównie z uwagi na pokarmy. Aloes jest rośliną alkalizującą, która pomaga wyrównać poziom pH obniżając nieco nadmiernie kwaśne środowisko.

6. Zdrowa skóra.

Kobiety wiedzą o tym od dawna, zaś mężczyźni niekoniecznie. Przemysł kosmetyczny bardzo chętnie korzysta z aloesu. Pomaga on leczyć rany, oparzenia, otarcia, łuszczycę i ugryzienia. Działa jako środek przeciwbólowy.

7. Aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Aminokwasy są budulcem białka. Istnieje 22 podstawowe aminokwasy, które są niezbędne dla naszego ciała. Aloes zawiera w sobie aż 8 niezwykle ważnych aminokwasów, które odpowiadają m.in.: za metabolizm czy budowę białka.

8. Zmniejszanie stanów zapalnych.

Aloes zawiera 12 aktywnych substancji, w tym b-sterole, które pomagają w redukcji stanów zapalnych. Może to pomóc przy bolących stawach czy zwiększaniu elastyczności.

9. Zmniejszanie wagi.

Aloes poprawia metabolizm i odtruwanie organizmu. Detoksykacja, zwiększanie energii i  aminokwasy pomagają redukować tłuszcz.

Komentarze: