152770612329925745_9oIyTdvV_f_553_334_c1

Pewnie nie dla wszystkich Arnold Schwarzenegger jest autorytetem i legendą, jednak mimo wszystko z jego zdaniem na tematy związane z kulturystyką warto się liczyć. Choć w latach, gdy Arnold startował wiedza dietetyczna nie była na zbyt wysokim poziomie, to dziś jest ona bardzo dobrze rozwinięta. Zobaczcie to ikona kulturystyki sądzi i braku mięsa w diecie kulturysty.

„Wielu kulturystów uważa, że brak mięsa w diecie jest czymś zniewieściałym. Sam nurt wegetarianizmu niejako nie wpisuje się w model kulturystyki. Dziś jednak, mięsożercy i wegetarianie chcą osiągać te same sukcesy.

W filmie „Ucieczka”, gdzie grałem razem ze Sylvestrem Stallonem doszło między nami do sprzeczki na temat mięsa w diecie, to wszystko było jednak na potrzeby filmu. W gruncie rzeczy, w rzeczywistości, sam ograniczam spożycie mięsa.

W grudniu zeszłego roku ruszyłem z kampanią „Bezmięsne poniedziałki. Celem jest wstrzymanie się od spożycia mięsa przynajmniej raz w tygodniu. Oczywiście, mięso jest bogatym źródłem białka, ale nie jedynym. Nie bójcie się o swoje cele. Odpowiednia kombinacja zbóż, ziaren, orzechów, ryb czy suplementów może zagwarantować nam wyrównanie braku mięsa. Jednym z najlepszych kulturystów -wegetarian był Bill Pearl.

Bill Pearl 003

Zatem, istnieje szansa na to, aby jednocześnie być kulturystą i dbać o zwierzęta czy własne zdrowie.”

Źródło: FLEX

Komentarze: