Sami chyba jesteśmy przykładem na to, że to prawda, gdyż wielokrotnie gdy jesteśmy smutni, źli czy radośni pozwalamy sobie na więcej jeśli chodzi o jedzenie. To pewnego rodzaju normalna reakcja organizmu. Niestety jednak, najczęściej to niezdrowe i rafinowane węglowodany, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Bardzo często sięgamy po słodycze, w tym lody i ciastka, a także po takie dania jak pizza czy fast-foody. Dlaczego? Otóż to najszybsza metoda, aby poprawić sobie humor w sytuacji złości czy smutku. Sytuacja, w której odczuwamy negatywne emocje jest dla naszego organizmu uciążliwa i podświadomie chcemy się ich jak najszybciej pozbyć. Jak to robimy? Właśnie poprzez szybkotrawione węglowodany, które bardzo szybko podnoszą cukier we krwi oraz wydzielają hormony odpowiedzialne za dobry humor.

To rodzaj zamkniętego koła, które może być niebezpiecznie dla naszego zdrowia. Aby temu zapobiec warto mieć zdrowe przekąski np. marchewkę czy jabłko. W sytuacjach stresowych tego typu produkty pozwolą nam na zaspokojenie chęci sięgnięcia po coś niezdrowego, a dodatkowo uspokoją nasze emocje.

Komentarze: