Czym jest forskolina i jak działa na nasze mięśnie? Czy dzięki niej możemy zwiększać masę mięśniową i redukować tłuszcz?

Forskolina pochodzi z ziół i może działać jako pobudzacz testosteronu i hormonu tarczycy. Zwiększenie obu tych hormoów w naturalny sposób prowadzi zarówno do zmniejszenia tkanki tłuszczowej jak i zwiększenie masy mięśniowej.

Forskolina pobudza enzym cyklazy adenylowej, co zwiększa w komórkach przepływ AMP potrzebnego do przenoszenia energii. AMP lub cAMP współdziała na wiele rodzajów komórek. Zwiększając jego poziom obniżamy ciśnienie krwi, rozszerzamy naczynia krwionośne, zwiększamy rozszerzanie oskrzeli i zwiększanie wydzielanie hormonów tarczycy i testosteronu.

Nie tylko sama tarczyca, ale także cAMP stymulują utratę tłuszczu. Dzieje się tak dzięki aktywaji kinazy białkowej, która odpowiedzialna jest za rozpad komórek tłuszczowych. Dodając do tego ćwiczenia i odpowiedią dietę możemy osiągnąć zadowolające efekty.

Wraz z poziomem cAMP wzrasta testosteron, co prowadzi do zwiększenia syntezy białka i w konsekwencji to większego wzrostu mięśni.

Komentarze: