Co do działania HMB w kwestii rozwoju tkanki mięśniowej zdania są podzielone. Najlepiej przekonać się samemu. Ostatnio jednak pojawiły się badania, które mówią o wpływie tego suplementu na poprawę działania układu krążenia.

W dzienniku „Journal of International Society of Sports Nutrition” zostały opisane badania, które mówią, iż suplementacja HMB może mieć pozytywny wpływ na pracę układu krążenia.

W badaniu wzięli udział rowerzyści, którzy trenowali 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie. Połowa z nich przyjmowała 3g HMB dziennie, a druga połowa placebo. Po upływie 4 tygodni sprawdzano kilka parametrów: VO2Max, próby tlenowe oraz wytrzymałość mięśniową.

Naukowcy stwierdzili, że u osób przyjmujących HMB zwiększyła się wydolność układu krążenia. Ich wyniki cardio były znacznie lepsze niż na początku. Co ciekawe, tylko wydolność tlenowa była lepsza, inne parametry pozostały takie same dla grupy z placebo.

Źródło:High-intensity interval training and ß-hydroxy-ß-methylbutyric free acid improves aerobic power and metabolic thresholds,” Journal of the International Society of Sports Nutrition 2014

Komentarze: