Nowe badania sugerują, że dokładniejsze i dłuższe żucie pożywienia jest jednym z najważniejszych czynników redukcji wagi. Czy ilość przeżuć i odpowiednia dieta mogą być odpowiednim sposobem na efektywniejsze spalanie?

Badania z wykorzystaniem specjalnego zegarka liczącego ilość przeżuć, aktywność fizyczną i tryb dnia wykazały, że te czynniki niezwykle silnie wpływają na spalanie dodatkowych kalorii.

Badacze z Uniwersytety w Południowej Karolinie wykazali, że ponad 100 ugryzień i przeżuć dziennie pozwala spalić dodatkowo 1700 kalorii mężczyznom i 1100 kalorii kobietom.

Wedle naukowców, połączenie odpowiedniej diety z ilością przeżuć może mieć znaczący wpływ na redukcję wagi. Odpowiednia technika i ilość przeżuć wpływają na efektywniejsze trawienie, lepsza absorpcję składników odżywczych, pobudzenie metabolizmu oraz zapobiega refluksowi i zmniejsza problemy żołądkowe. Ponadto, mięśnie szczęki są ściśle powiązane z obszarami odpowiadającymi w mózgu za odczucia sytości, zatem dłuższe i dokładniejsze przeżuwanie wpływa na szybsze odczucia najedzenia.

Komentarze: