Chcesz zredukować tkankę tłuszczową i jednocześnie przebudować swoje ciało? To nie takie proste, gdyż aby tak się stało musisz spełnić kilka niezbędnych elementów. Oto one…

1. Dieta.
2. Regeneracja.
3. Ćwiczenia odpowiednio stymulujące mięśni (wysoka intensywność).
4. Cardio i interwały.

Spożycie kalorii

Nie da się zredukować tłuszczu bez obniżenia ilości spożywanych kalorii. Warto jednak pamiętać, że trzeba to robić powoli i z rozwagą. Nie ucinamy gwałtownie kalorii tylko co tydzień zmniejszamy ich ilość w diecie. Kontroluj ilość tkanki oraz obwód w pasie.

Wyeliminuj przetworzoną żywność. Spożywaj duże ilości warzyw oraz przypraw typu kurkuma czy chilli.

Ogranicz lub całkowicie wyrzuć z diety napoje gazowane, energetyczne i owocowe. Zamiast tego pij duże ilości wody z cytryną (odkwasza).

Jedz mnóstwo warzyw i owoców jako przekąski między posiłkami oraz do posiłków. Dobrym rozwiązaniem są warzywa zielone (szpinak, awokado, brokuły, soczewica) oraz takie owoce jak winogrona, brzoskwinie, pomelo, truskawki czy jagody.

Węglowodany powinniście pobierać z dobrych jakościowo źródeł. Powinny do być pełne ziarna lub produkty żytnie.

Trening na granicy

Trening powinien charakteryzować się wysoką intensywnością. Korzystaj z interwałów, aby przeplatać wysiłek intensywny ze spokojniejszym.

Trening może odbywać się praktycznie codziennie ze zmienną intensywnością. Powinien on uwzględniać wszystkie partie mięśniowe, niektóre nawet 2 razy w tygodniu.

Wykonujcie ćwiczenia wielostawowe oraz superserie. Korzystajcie z takich ćwiczeń jak burpees, wskakiwania na box, rwania sztangi, zarzut, wyciskanie sztangi nad głowę.

Skróćcie przerwy pomiędzy seriami do minimum.

Dbaj o masę mięśniową

Im większą masę mięśniową masz, tym więcej kalorii spalasz. Większa ilość masy mięśniowej wymaga większej ilość spalanych kalorii.

Wysoka intensywność treningowa wspomaga zarówno rozwój masy mięśniowej jak i spalanie tkanki tłuszczowej. Dostosuj kalorie i pokarm z treningiem, a różnice w bilansie masa mięśniowa – tkanka tłuszczowa będą widoczne.

Trening nie powinien trwać dłużej niż 60 minut, aby nie wyczerpywać maksymalnej ilości glikogenu.

Komentarze: