Alkohol  jest dla ludzi i nie ma w tym nic złego, jeżeli spożywa się go w ograniczonych ilościach. Bywają jednak takie sytuacje, gdy spożycie alkoholu wymknie się spod kontroli i mocno z nim przesadzimy. Wtedy zaczyna się problem. Jak sobie z tym poradzić? Jak złagodzić skutki nadmiaru alkoholu w organizmie? Na te pytania postaram się odpowiedzieć przedstawiając metodę, którą niejednokrotnie sprawdzałem na sobie i na swoich podopiecznych.

Na początek jedna, jakże istotna uwaga. Podana przeze mnie metoda działa tylko wtedy,  gdy alkohol pije się sporadycznie i gdy się go nie nadużywa.

Jakie są następstwa spożycia nadmiernej ilości alkoholu patrząc na to z płaszczyzny osoby trenującej kulturystykę? Przede wszystkim wzrasta poziom kortyzolu (hormon stresu), spada zaś  testosteronu i hormonu wzrostu. W konsekwencji tych reakcji następuje duży katabolizm mięśniowy.

Jak tego wszystkiego uniknąć i spowodować, aby następnego dnia po nadużyciu alkoholu normalnie funkcjonować i zrobić dobry trening będziecie wiedzieli po przeczytaniu artykułu aktualnego wicemistrza Polski, Marka Stefańskiego  – KiF nr 10/2014

Komentarze: