Te 30 minut, które poświęcisz na trening górnej części ciała będzie dla Ciebie dużym wysiłkiem. Wysoka intensywność i ciężkie ćwiczenia to droga do rzeźbienia ciała.

Mit wielkiej baby

Trening siłowy, nawet górnej części ciała, nie sprawi że będziesz rozbudowana jak kulturystka. Aby tak się stało, musiałabyś mieć dietę nastawioną na rozbudowę masy mięśniowej. Sam trening nie sprawi, że będziesz miała wielkie mięśnie.

Trening siłowy pozwoli Ci ukształtować mięśnie, wyrzeźbić je i wysmuklić tak, aby Twoje ciało było typowo fitnessowe. W tym treningu będziecie trenować bicepsy, tricepsy, klatkę piersiową i barki.

Modelowanie

Trening siłowy pozwoli na kształtowanie na nowo układu kostnego. Z biegiem czasu Twoja słaba tkanka kostna zostanie zastąpiona tą trwalszą i silniejszą. Gdy mięśnie pracują, pracuje także tkanka kostna.

Tkanka łączna

Wszystkie ścięgna, chrząstki i mięśni narażone są na urazy, gdy przestają pracować. Trening pozwala na ich wzmacnianie, przez co całe ciało jest wzmocnione. Trening całego ciała sprawia, że pomiędzy tymi wszystkimi elementami tworzy się integralność.

Wzrost mięśni i utrata tłuszczu

Ćwiczenia siłowe wpływają na wzrost beztłuszczowej masy ciała zmniejszając tym samym zapasy tłuszczu. Gdy zwiększymy masę mięśniową pobudzany nasz metabolizm do utraty tłuszczu. Zwiększamy tempo przemiany materii i zużycie kalorii.

Trening polegający na pchaniu i przyciąganiu

Trening ten polegać będzie na ćwiczeniach, które obejmować będą ruchy odpychające i przyciągające. Podzielimy nasz plan treningowy na A i B.

Wykonujemy 1 partię mięśniową raz w tygodniu.

Trening 1 (pchanie)

-Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce – 3 serie po 10 powtórzeń

– Pompki na poręczach – 3 serie po 10 powtórzeń

– Wyciskanie sztangielek nad głową stojąc jednorącz – 3 serie po 8 powtórzeń

– Podciąganie sztangielek do brody – 3 serie po 12 powtórzeń

– Pompki na skosie – 3 serie po 15 powtórzeń

– Francuskie wyciskanie sztangielek leżąc – 3 serie po 15 powtórzeń

Trening B (przyciąganie)

– Podciąganie do brody na drążku – 5 serii po 3 powtórzenia

– Podciąganie sztangielki do boku tułowia – 3 serie po 8 powtórzeń

– Uginanie ramion ze sztangielki stojąc – 3 serie po 15 powtórzeń

– Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia – 3 serie po 6 powtórzeń

Komentarze: