W dzisiejszych czasach  zadbane i wysportowane ciało jest celem nie tylko mężczyzn, ale  także dużej liczby kobiet. Kontrolują one jakość spożywanego jedzenia, budują masę mięśniową i redukują nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej. Coraz częściej samo „zrzucenie paru kilogramów” im już nie wystarcza. Dziewczyny chcą mieć widoczne mięśnie brzucha, ładnie zarysowane barki, kształtne pośladki oraz smukłe i wysportowane nogi.

Duża grupa  dziewczyn decydując  się na start w zawodach sylwetkowych najczęściej wybiera „bikini fitness”, w którym zawodniczki mają wyglądać pięknie i zdrowo, dosłownie jak wysportowane dziewczyny ściągnięte na scenę  prosto z plaży. Aby j wystartować na zawodach i zająć dobre miejsce trzeba wiedzieć jak zrobić  formę życia.

Od czego zacząć?

Znajdź motywację, wyznacz sobie realny cel i odpowiedni termin na jego realizację. Moim celem był start w zawodach bikini fitness, o którym powiadomiłam nie tylko rodzinę i znajomych, ale również i grono osób obserwujących mnie w Internecie. To spowodowało, że nie miałam  już odwrotu. Poza tym każdego dnia byłam mocno zmotywowana do działania, a widoczne efekty w coraz korzystniejszym wyglądzie sylwetki  pomogły mi zlikwidować chęć podjadania między wyznaczonymi posiłkami.

Podstawowym elementem każdej metamorfozy jest odpowiednio dobrana dieta oraz  dobrze ułożony plan treningowy. Zarówno jedno, jak i drugie jest kwestią  indywidualną, ponieważ każdy organizm jest inny. Wiele w tym względzie zależy od wieku, płci, trybu życia, stażu treningowego, poziomu tkanki tłuszczowej, jakości masy mięśniowej i  predyspozycji.

Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu Anny Szymiec zamieszczonego w KiF nr 10/2015

Komentarze: