Ból kolana pojawia się dość często, zwłaszcza jeśli intensywnie biegamy, wykonujemy przysiady lub po prostu zdarzy nam się jakiś uraz. Jest łatwy i tani sposób na to, aby go zlikwidować, o ile nie jest to poważniejsza kontuzja.

Znany ból nad kolanem, który bywa dokuczliwy, a ponadto przyczynia się do uczucia sztywności stawu kolanowego może być wywołany naciągnięciem, zmęczeniem lub innym urazem.

Jest metoda, aby zlikwidować ten ból poprzez masowanie tego miejsca gumową piłeczką. Terapia tym sposobem rozmasowuje spięte obszary, zwiększając przepływ krwi, a także zmniejszając sztywność.

Jak to zrobić?

Połóż na ziemi kilkunastocentymetrowy klocek bądź twarde pudełko. Musi to być coś stabilnego o płaskiej powierzchni.

Wybierz piłeczkę do tenisa lub nieco mniejszą kałczukową i przyłóż ją do miejsca nad kolanem, w którym odczuwasz sztywność i ból. Jeśli już znajdziesz ten punkt, oprzyj piłkę o klocek lub pudełko przystawiając jednocześnie kolano. Oprzyj nogę na piłce, które leży na pudełku i powoli zacznij ją zginać w kolanie, w górę i w dół.

la-he-try-this-miller-kneady-20131026
Po minucie, zacznij w tej samej pozycji odchylać nogę w lewą i prawą stronę nie odrywając kolana od piłki ani nie zmieniając jej pozycji na pudełku. Wykonaj to przez kolejną minutę.

Wykonaj 3 serie na każdą nogę.

Komentarze: