Jak spalać tkankę tłuszczową to tylko efektywnie i na całego. W związku z tym mamy dla Was kilka produktów, które pomogą Wam na jeszcze szybsze spalanie dodatkowych kilogramów. Gotowe?

Zacznijmy od tych podstawowych produktów i suplementów, które może stosować każdy.

Kofeina

To jeden z najbardziej efektywnych produktów naturalnych, które zwiększają spalanie tłuszczu. Działa ona poprzez aktywację wielu procesów, w tym stymulacji układu nerwowego. Kofeina zwiększa uwalnianie zapasów tłuszczu jako paliwa energetycznego.

Aby efektywnie spalać tłuszcz warto przyjmować czystą formę kofeiny – po przebudzeniu i 30 minut przed treningiem.

Kapsaicyna

Substancja zawarta w ostrych papryczkach. Podnosi temperaturę ciała. Zwiększa ona uwalnianie tłuszczu, podobnie jak kofeina. Podkręca także tempo przemiany materii i produkcję noradrenaliny, która działa podobnie do adrenaliny dodając energii i spalając więcej tłuszczu.

Warto dodawać ostre przyprawy, w tym papryczki chilli do każdego posiłku.

Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego

Ma on wiele właściwościach leczniczych, w tym pomaga zmniejszać problemy z dolegliwościami brzucha i żołądka oraz zmniejszać infekcję dróg moczowych.

Mniszek lekarski uwalnia wodę spod skóry i wysusza niejako ciało pomagając wyrzeźbić ciało. Pomaga on także spalać tkankę tłuszczową.

Garcinia cambogia

Zawarta jest w skórkach owoców tropikalnych. Ma naturalną właściwość spalającą tłuszczu dzięki kwasowi hydroksycytrynowemu (HCA). Dzięki niemu zapasy tłuszczowe zostają uwolnione, a następnie zostają wykorzystywane jako energia.

Można ją stosować 3 razy dziennie, w sumie do 3000 mg.

Glukomannan

To rozpuszczalna forma błonnika, która pochodzi z korzenia konjacu. Dodając go do diety, absorbuje on wodę w żołądku wpływając na uczucie sytości, które pomaga zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Poprawia on także trawienie pokarmów i absorbuje więcej wartości odżywczych. Pomaga to chronić rozpad białka i zmniejsza wydzielanie insuliny.

Przyjmuj 1-2 g glukomannanu na godzinę przed posiłkiem.

Zielona kawa

Składnikiem aktywnym zielonej kawy jest galusan epigallokatechiny (EGCG). Pomaga on zmniejszać ryzyko chorób serca, raka i cholesterolu. Działa także odchudzająco poprzez zwiększanie metabolizmu. Uwalnia zapasy tłuszczu i utrzymuje wysoki poziom noradrenaliny.

Przyjmuj 200-500 mg 3 razy dziennie.

Ketony malin

Pochodzą z czerwonych malin. To substancję, które organizm wykorzystuje do konwersji tłuszczu na energię. Ketony malin pomagają także utrzymywać masę mięśniową.

Komentarze: