Aby wykonać szpagat musimy odpowiednio się rozciągać i robić to regularnie. Elastyczność to klucz do łatwego wykonania tego ćwiczenia. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą Wam w tym.

Potrzebne będą Wam 2 bloczki i 2 lekkie ciężarki. Wszystko po to, aby móc odpowiednio rozciągać ciało, zwłaszcza ścięgna w pachwinach oraz mięśnie dwugłowe.

1. Pozycja na pieska (żabę).

Poruszamy tułów okrężnymi ruchami pozostawiając biodra i nogi nieruchomo. Tułów opieramy na łokciach.

Następnie łączymy ze sobą stopy tak, aby stykały się palcami. Wyciągamy ramiona przed siebie, a biodra cofamy w stronę stóp, a następnie wyciągamy się do przodu ponownie opierając na łokciach.

Kolejną częścią jest wyprostowanie nóg i rozłożenie ich na boki oraz ruch ciała w przód i w tył. Po tym, wykonujemy to samo tylko na jedną nogą ugiętą.

2. Noga na bloczku.

Siadamy na podłodze  i rozciągamy nogi na boki. Jedną z nich kładziemy na 20 cm bloczku. W tej pozycji pochylamy tułów do przodu zatrzymując go nad ziemią i opierając się na rękach.

W tej samej pozycji wyciągamy tułów oraz ramiona do przodu rozciągając plecy. To samo ćwiczenie wykonujemy także na drugą nogę, a na koniec po jednym bloczku na każdą nogę.

3. Odważniki na stopach.

Ostatnim ćwiczeniem jest położenie się na podłodze na plecach i rozłożenie nóg na boki. Samemu bądź przy pomocy partnera treningowego powinniście zawiesić na stopach małe odważniki, które będą zwiększać siłę ciążenia i automatycznie jeszcze bardziej rozciągać ścięgna i mięśnie.

Komentarze: