Niestety, obwisłe piersi to nie tylko problem rozmiaru, ale przede wszystkim złych nawyków, genetyki i karmienia piersią. Niektóre z przyczyn można świadomie kontrolować.

Diety ekstremalne

Redukcja masy ciała w bardzo szybkim tempie z pewnością spowoduje zwiotczenie piersi. Tkanka piersiowa to głównie tłuszcz, dlatego szybka redukcja znacząco zmniejszy ich rozmiar. W takim wypadku skóra nie nadąża za redukcją i staje się luźniejsza, przez co piersi stają się obwisłe.

Palenie

Negatywne skutki palenia są wiadome, jednak trudno wyobrazić sobie jego wpływ na wygląd piersi. To jednak możliwe, gdyż palenie ogranicza ilość tlenu, która dochodzi do skóry co wiąże się ze zwiotczeniem skóry i obniżenie jej elastyczności.

Brak ochrony przed promieniowaniem UV

Nadmierna ekspozycja na promienie UV bez zabezpieczenia w formie filtra ochronnego powoduje redukcję kolagenu odpowiedzialnego m.in. za elastyczność skóry i występowanie przedwczesnych zmarszczek. Skóra na piersiach również się przed tym nie uchroni.

Utrzymanie ciężaru piersi

Przy dużych rozmiarach biustu kluczowe jest ich utrzymywanie w odpowiedniej pozycji, zwłaszcza jeśli wykonujemy różnego rodzaju aktywności fizyczne jak bieganie czy skakanie. Grawitacja działa nie niekorzyść skóry i bez odpowiedniego podtrzymania piersi skóra będzie się nadmiernie rozciągać i zmniejszać ilość kolagenu.

Komentarze: