Kawa to nie tylko pobudzacz, który połowa świata pije codziennie rano. Ten „czarny” napój zawiera w sobie substancje wpływające nie tylko na zdrowie organizmu, ale także na jego wygląd.

Twarz

Zawarte w kawie przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia się komórek skóry. Oczyszcza ją z toksyn i chroni przed wolnymi rodnikami, wpływem dymu papierosowego czy rozwojem chorób skóry.

Aby uzyskiwać taki efekt możemy pić kawę, jednak szybszym sposobem jest nakładanie cienkiej warstwy gęstej kawy na twarz.

Wymieszaj 2 łyżki zmielonej kawy, 2 łyżki kakao w proszku, 3 łyżki mleka i 1 łyżkę miodu.

Włosy

Kawa wpływa na włosy tak, że stają się one niezwykle jedwabiste. Ponadto, wmasowywanie kawy w głowę pobudza mieszki włosowe do wzrostu włosów i zapobiega ich utracie.

Przygotuj mocną kawę, a gdy się zaparzy, dodaj 0,5 szklanki wody, aby kawa była letnia. Podczas kąpieli wylej płyn na głowę i zacznij delikatnie i powoli masować całą jej powierzchnię.

Ciało

Kawa ma działanie moczopędne i to działanie może przełożyć się także na skórę. Nakładanie kawy na obszary pokryte cellulitem pozwala tymczasowo go rozbić poprzez kurczenie się skóry i pobieranie wody.

Wymieszaj 1 szklankę fusów kawy z 0,5 szklanki cukru białego i 1 szklanką oleju kokosowego. Po umyciu ciała natrzyj wybrane miejsca kawą i spłucz ciepłą wodą.

Komentarze: