Naturalny sposób karmienia dzieci pomaga kobietom szybciej tracić wagę i utrzymywać ją po ciąży. To wpływ dodatkowego spalania kalorii, a także zmiany metabolicznej w całym organizmie.

Karmiąc piersią, zwłaszcza od początku, matki mają większą szansę szybciej powrócić do dawnej wagi lub nawet jeszcze ją zmniejszyć. Karmienie dziecka w ten sposób przyspiesza metabolizm matki oraz noworodka.

Wiele matek wybiera w okresie ciąży zdrowszą dietę, która także przyczynia się do polepszenia działania metabolizmu, a dodatkowe karmienie piersią sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Nie od dziś mówi się, że „karmienie piersią to dieta cud”.

W badaniu opublikowanym w piśmie „Pediatrics” opisane badania, w których udział wzięło 700 kobiet. Badania rozpoczęto na początku ciąży, a zakończono 6 lat po urodzeniu dziecka. Kobietom z pierwszej grupy zalecano, aby karmiły piersią przez 4 miesiące, natomiast kobietom z drugiej grupy, aby karmiły przez 16 miesięcy.

Okazało się, że kobiety, które karmiły piersią przez co najmniej 4 miesiące, notowały znaczny spadek wagi do poziomu z przed porodu lub jeszcze większy.

Komentarze: