Pregnacy-exercise

Wiele kobiet, które trenują bardzo intensywnie i zmieniają swoje nawyki żywieniowe ma problem z zajściem w ciąże. Jest jednak nowa nadzieja dla nadmiernie aktywnych kobiet, aby mogły doczekać się dziecka. Nowe metody hormonalne są równie skuteczne jak in vitro.

Leczenie hormonalne ma na celu zwiększenie płodności o kobiet fanatycznie nastawionych na zdrowy tryb życia z nadmierną aktywnością fizyczną. Dotyczy to głównie kobiet-zawodniczek, jednak także tych, które nizwykle ciężko trenują.

Jak to możliwe?

Nadmierna redukcja tkanki tłuszczowej poprzez intensywne ćwiczenia fizyczne i restrykcyjną dietę może wpływać na zaburzenia hormonalne w ciele kobiet powodujące brak możliwości zajścia w ciążę. Zaburzenia te występują zazwyczaj u 1 na 100 kobiet i objawiają się zaburzeniem procesu reprodukcyjnego.

Leczenie

Terapia polega na wstrzyknięciu nowego hormonu (kisspeptinu), który uruchamia ten proces ponownie i nie wymusza na kobietach zaprzestania aktywności fizycznej.

W krótkim czasie terapia kisspeptinem przywraca działanie hormonów luteinizujących, niezbędnych dla kobiet.

Póki co metoda ta będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i nie wiadomo kiedy pojawi się w Polsce. Wiadomo jednak, że będzie ona dość kosztowna.

Komentarze: