Mistrzostwa Europy Kobiet 2012: Zagrzeb

Bardzo udanie dla naszej reprezentacji przebiegały sobotnie półfinały Mistrzostw Europy Kobiet w Zagrzebiu. Wszystkie nasze zawodniczki, oprócz debiutującej Anny Dziekan, przedarły się przez półfinałowe sito eliminacji i weszły do finałów, które będą rozgrywane w niedzielne popołudnie.

Największe szanse na medale mają: Alina Pettke i Olga Wernerowska. Pettke startowała w najliczniej obsadzonej kategorii bikini fitness, do 168 cm. Było tam aż 21 zawodniczek. Nasza zawodniczka prezentowała się bardzo dobrze i weszła do finału, ale konkurencja jest bardzo mocna. Najbardziej utytułowaną wśród nich jest mistrzyni świata Nikola Weiterova, ale trudno powiedzieć, czy tym razem też wygra. Nie jest w tak dobrej formie jak na Mistrzostwach Świata.

W fitness sylwetkowym do 158 cm mamy w finale obie nasze zawodniczki: Olgę Wernerowską i Alicję Klarkowską. Wydaje się, że Wernerowska jest w nieco wyższej formie i ma większe szanse na medal. Tutaj groźne są zawodniczki bardzo wąskie w talii: Christina Chirita, Mari Pakkila i przede wszystkim Valentina Mazzola z Włoch.

Bardzo dzielnie walczy o medal nasz zawodnik w fitness, Mariusz Lewandowski. W programie trudno m się przebić do strefy medalowej, gdyż mistrz świata Oleg Anissimov oraz dwaj Ukraińcy: Nazar Harhun i Fedir Hasałow robią rewelacyjne, arcytrudne programy. Ale Hasałow, a szczególnie Harhun, mają słabiej dopracowane sylwetki i w tym upatrywałbym szansę dostania się Mariusza do strefy medalowej, gdyż sylwetkowo prezentuje się on dużo lepiej niż w latach ubiegłych.

W finale kategorii do bikini fitness do 163 cm jest Ewa Zegan. Jeśli do finałów nieco poprawi formę (cieńsza skóra), to też może sprawić miłą niespodziankę. W tej kategorii najlepsze wrażenie zrobiły: Słowaczka Magdalena Kazimirova i jedyna uczestniczka ubiegłorocznych Mistrzostw, Immaculada Gual z Hiszpanii.

Nasza jedyna kulturystka, Małgorzata Dąbrowska, weszła do finału w swoim debiutanckim starcie na ME, co już jest sukcesem. Medal chyba jeszcze jest poza jej zasięgiem (słabiej dopracowane uda), ale nie powinna być ostatnia.

Zdjęcia:
Dzięki uprzejmości IFBB.

Bikini fitness do 168 cm (od lewej): Karina Mozgayova, Alina Pettke, Marina Diaz, Nikola Weiterova.

Fitness mężczyzn (od lewej): Alin Stoleru, Oleg Anissimov, Mariusz Lewandowski.

Fitness sylwetkowe do 158 cm (od lewej): Alicja Klarkowska, Valentina Mazzola, Olga Wernerowska.

Bikini fitness do 158 cm (od lewej): Inmaculada Gual, Daria Szewczenko, Ewa Zegan.

Kulturystka kobiet powyżej 55 kg (od lewej): Mikk Grebel, Małgorzata Dąbrowska, Maryna Alf.

Komentarze: