Olej kokosowy szybko stał się hitem w kuchni, jednak wciąż trwa debata na temat tego czy to dobry sposób na zdrowie oraz detoksykację ciała. Przekonajmy się...

Czysty olej kokosowy zawiera 92% nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają bardzo dobre działanie dla serca i układu krążenia. Olej kokosowy to mieszanka kwasów tłuszczowych m.in. trójglicerydów o krótkim i średnim łańcuchu, które uważane są za niezwykle zdrowe.

Gdy spożywamy ten rodzaj tłuszczu przechodzi on bezpośrednio do wątroby, gdzie zamieniany jest na źródło energii. Oprócz tego zbadano, że olej kokosowy ma pozytywny wpływ na funkcje poznawcze oraz chroni przed chorobą Alzheimera.

Jeśli chodzi o średnie łańcuchy trójglicerydów (MCT) to od lat uważa się, że mają one wpływ na redukcję masy ciała, poprawę metabolizmu, zwiększenie uczucia sytiści po posiłku, stabilizacja cukru we krwi oraz ochronę przed wirusami i bakteriami. Co więcej, olej ten redukuje nadmiar cholesterolu LDL zwiększając poziom HDL.

Tak więc, wydaje się, że olej kokosowy jest dobrym sposobem, aby nieco oczyścić swoje ciało i poprawić wiele funkcji zdrowotnych.

Komentarze: