Polacy coraz chętniej korzystają z usług trenerów personalnych, jest ich jednak tak wielu, że nie wiadomo, który jest najlepszy. Przedstawimy Ci kilka cech, jakie powinien posiadać idealny trener personalny.

Nie każdy potrafi samemu zmobilizować się do pracy na siłowni. Nie każdy ma wiedzę, aby samemu ustalić to, co trzeba jeść i nie każdy ma dobrą technikę w wykonywaniu ćwiczeń. Od tego jest trener personalny, który pokieruje nami i dostosuje wszystko pod to, abyśmy byli zadowoleni z ćwiczeń i swojego ciała.

 

1. Trener-Przewodnik.

Trener personalny zaczynając współprace z klientem powinien wprowadzić go do świata aktywność fizycznej. Powinien sprawić, że siłownia przestanie być dla niego miejscem, do którego niechętnie zachodzi, a wręcz przeciwnie.

Trener-przewodnik to taka osoba, która potrafi zainteresować klienta nie tylko perspektywą dobrego samopoczucia i poprawy swojego wyglądu, ale także zdobycia wiedzy na tematy związane z anatomią i fizjologią człowieka.

 

2. Trener-Przyjaciel.

Relacja pomiędzy klientem a trenerem powinna być przyjacielska. Tylko wtedy, klient jest w stanie otworzyć się i szczerze mówić o tym, co mu pasuje a co nie. Nie powinno być żadnych barier werbalnych pomiędzy trenerem a klientem.

600-00824847

Nasz opiekun powinien starać się rozumieć problemy klienta i starać się je w jak najszybszym czasie rozwiązać. Po za tym, jeśli klient ma dobry humor podczas treningu, wtedy lepiej i rzetelniej wykonuje ćwiczenia.

 

3. Trener-Motywator.

Trener to nie tylko pomocnik w ułożeniu odpowiedniego treningi i diety, to także osoba, która wesprze Cię w działaniach i dążeniach do celu. Motywacja nie powinna objawiać się tylko na poziomie wsparcia treningowego jakim jest pomoc werbalna: „Dalej, dasz radę”. Powinno to być coś więcej, coś co przemówi do naszego umysłu i sprawi, że zechcemy starać się jeszcze bardziej.

Bad-Personal-Trainer

Trener-Motywator to także dobry obserwator, który potrafi sam wywnioskować w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej jest jego klient.

 

4. Trener-Psycholog.

Trener, który decyduje się na pracę z klientem akceptuje nie tylko jego chęć do zmiany wyglądu i poprawy samopoczucia. Tak już jest, że ludzie bardzo często oprócz pomocy w treningu potrzebują także szczerej rozmowy lub po prostu „wygadania się”. Dobry Trener-Psycholog rozumie to i aktywnie uczestniczy w rozmowie. Nie jest tylko słuchaczem, który puszcza to, co mówi klient mimo uszu. Trener powinien nawiązać więź z klientem, aby ten czuł się swobodnie i chętnie wracał do treningów.

Trener-Psycholog może, choć nie musi, dzielić się także swoimi problemami. To sprawia, że klient widzi szczerość w działaniach i przemyśleniach trenera.

Nasz mentor powinien pełnić rolę osoby, która oderwie klienta od problemów świata codziennego.

 

5. Trener-Konsultant.

Klient powinien móc zawsze zgłosić się do swojego trenera w jakiejś sprawie. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, ale np. gdy nie wiemy czy możemy coś zjeść bądź jak zareagować na coś wtedy powinniśmy móc liczyć na wsparcie naszego trenera. Nie obawiajcie się tego, w końcu płacicie mu za to.

 

6. Trener-Sprzedawca.

To cecha, którą powinien mieć każdy trener, ale nie po to by coś sprzedać. Jest ona potrzebna do tego, aby tak jak sprzedawca umiejętnie wywierać wpływ na klienta. Tylko tak możemy przekonywać, czy zmieniać złe nawyki klientów.

Komentarze: