Nie masz ochoty na długie treningi? Nie masz czasu na codziennie odwiedzania siłowni? Ten trening może zastąpić wielogodzinne wizyty w fitness klubie, a dodatkowo pomoże Ci spalić odrobinę tkanki tłuszczowej, o ile dobrze go wykonasz.

Wszystkie ćwiczenia opierają się o wykorzystanie własnego ciężaru. Celem jest wykonanie dużej ilości powtórzeń i mierzenie progresu w następnym treningu.

Wykonaj jak najwięcej powtórzeń w każdym ćwiczeniu w ciągu 10 minut. Tak intensywny trening będzie sprzyjał przyspieszeniu metabolizmu i spaleniu tkanki tłuszczowej.

Notuj wszystkie swoje ćwiczenia, ilość powtórzeń oraz całkowity czas. Oczywiście, możesz wydłużać czas wykonywania treningu, jednak celem jest zachowanie jak największej intensywności.

 

TRENING

Więzienne przysiady

  • Ustaw nogi na szerokość barków, dłonie załóż za głowę, wyprostuj tułów i powoli opuszczaj tułowie w dół. Staraj się wykonywać jak najgłębsze przysiady. Dynamicznie wstań.

Pajacyki

  • Ważny jest rytm i płynność wykonania pajacyków.

Pompki

  • Ustaw dłonie na podłodze i rozstaw je na szerokość barków. Usztywnij mięśnie brzucha oraz ściśnij ze sobą łopatki. Opuszczaj tułów jak najniżej. dynamicznym ruchem unieś tułów do góry.

Boczne skoki

  • Przeskakiwanie z jednej nogi na drugą, podobnie jak bieg w slalomie. Musisz wykonywać do szybko i płynnie.

Burpee

  • Pompki z wyskokiem czyli wykonujesz pompkę po czym szybko wstajesz na nogi i wykonujesz wyskok do góry.

Pamiętajcie, że celem jest wykonanie jak największej ilości powtórzeń w każdym ćwiczeniu w przeciągu 10 minut.

Komentarze: