Widzisz taki tytuł i myślisz: „Na pewno, kolejny chwyt”, jednak zachowaj odrobinę cierpliwości i przeczytaj dalej. Zobaczysz, że ćwiczenia, które proponujemy różnią się od tych najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych.

Przejdźmy po prostu do rzeczy:

 

Ab-Roll

Nie wykonujesz tego ćwiczenia? Może po prostu nie umiesz albo Twoje mięśnie są za słabe? Zauważ, że mało kto korzysta z tego wspaniałego ćwiczenia na siłowni. Właśnie dlatego, że ich mięśnie są zbyt słabe.

Zacznij je wykonywać, nawet w prostszej postaci czyli z opartymi kolanami o ziemię.

barbell-rollout2

Skręty tułowia z obciążeniem

To prostsza wersja ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha. W tym wypadku stopy spoczywają na ziemi, dzięki czemu nasz korpus może spokojnie skręcać się w obie strony.

Trudniejsza wersja to taka, gdy trzymamy nogi w górze. To pozwala angażować także środkowe mięśnie brzucha poprzez utrzymywanie równowagi.

u47-beginnerworkout4

Odwrócony wioślarz

Nic innego jak podciąganie nóg w pozycji leżącej na ergometrze. Ćwiczenie łatwe technicznie i dość skuteczne na angażowanie całego brzucha, zwłaszcza dolnej części.

Warto pamiętać jednak o tym, aby utrzymywać prosty odcinek lędźwiowy i nie doprowadzać do nadmiernego „wklęśnięcia” lędźwi.

rower-01

 

kif_cover_warsztaty_02

Pallof

Wykorzystywanie lin bądź gum w treningu brzucha. Polega to na przyciąganiu lin do brzucha, bądź skrętom tułowia wykorzystując opór gumy. Ćwiczenie to świetnie stymuluje dynamikę oraz może być całkowicie nowym bodźcem.

8a40154fbc0309f95bfe70e5284df713

GHD

Ćwiczenie iście crossfitowe, jednak kompleksowo angażuje brzuch. Jego wielkim plusem jest maksymalne rozciągnięcie, a następnie dynamiczne spięcie mięśni. Możemy je wykonywać z obciążeniem bądź bez.
crossfit-ghd-situp

Nogi dookoła świata (wycieraczki)

To ćwiczenie z pewnością dla bardziej zaawansowanych. Polega ono na wiszeniu na drążku z podciągniętymi w górę nogami i przenoszeniem ich z jednej strony na drugą. Wymagaj to dużej wytrzymałości, siły oraz dynamiki, jednak opłaca się. Ćwiczenie to pobudza głębokie obszary mięśni brzucha.

try-these-8-unusual-ab-exercieses-graphics-2

Piłka lekarska

Wykorzystanie piłki lekarskiej w treningu brzucha ma szerokie zastosowanie. Możemy wykonywać ćwiczenia siłowe i dynamiczne jednocześnie. W leżeniu i staniu. Piłkę lekarską możemy przenosić z boku na bok, możemy wykonywać brzuszki z odrzucaniem piłki, możemy odbijać ją od ściany w leżeniu, odrzucać dynamicznie w bok itd.

Side-Throw-535x3951

Odciąganie linki wyciągu

Korzystając z linki i wyciągu możemy efektywnie pobudzić mięśnie skośne brzucha. Większość takich ruchów z wykorzystaniem gum bądź drążków jest przydatna w zwiększaniu dynamiki mięśniowej.

Podczas tego ćwiczenia warto dbać o dynamikę ćwiczenia i odpowiedni skręt tułowia, aby zaangażować mięśnie skośne.

reverse-woodchops-muscles-31032011

Przyciąganie nóg z obciążeniem

Mocując linkę wyciągu dolnego do kostek możemy poprawić wygląd dolnych partii brzucha. Leżąc na podłodze i przyczepiając linkę do nóg podciągamy je dynamicznym ruchem kierując kolana w stronę klatki piersiowej.

938_1

Komentarze: